Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA WINY NIEPOPEŁNIONE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1938
 • Premiera:
  1938. 12. 29
 • 2800 m, 92 min

Julia darzy względami bywającego w domu jej rodziców inżyniera Jana Leszczyca, natomiast obojętnie odnosi się do oświadczyn barona. Kocha się w niej też skrycie garbusek Leon, przyjaciel Leszczyca. Leszczyc poznaje przy łożu chorej matki Amelię Holską - pokochał ją od pierwszego wejrzenia i zyskał wzajemność. Przypadek odsłania jednak ciemną przeszłość ojca Amelii, który okazuje się być międzynarodowym złodziejem hotelowym. Namówiony przez Torense'a, swego wspólnika, kradnie perły z apartamentu Julii. Ofiarowuje je córce, która zostaje aresztowana, ponieważ Leszczyc rozpoznaje klejnoty na jej szyi... Załamany Leszczyc postanawia ożenić się z Julią. Jednak Torense, zakochany w Amelii, wyjawia baronowi przestępczą przeszłość ojca Leszczyca. Wybucha skandal, zakończony pojedynkiem barona z Leonem. Garbusek ginie. Zrozpaczony Leszczyc wraca do pracy w swej fabryce... Holski i Torense ukrywają się przed policją. Ojciec nie chce oddać ręki córki złodziejowi. W czasie bójki Holski podpala ładunek dynamitu, od wybuchu którego obaj giną w swej kryjówce... Amelia i Leszczyc postanawiają zapomnieć o haniebnej przeszłości rodziców i rozpocząć wspólne, szczęśliwe życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Utwór Michała Bałuckiego
Powieść
AutorMichał Bałucki
2020.05.20 00:14:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor