Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SYGNAŁY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1938
 • Premiera:
  1938. 12. 25
 • 2200 m, 73 min

  Lokacje: Gdynia.

Główną bohaterką filmu jest Marta - młoda kobieta, uwikłana w środowisko przestępcze. Zaszczuta przez nieustannie prześladującą ją policję, zaczyna marzyć o spokojnym, uczciwym życiu. Nie ma jednak wystarczającej odwagi i siły, by to zrobić. Przełom przychodzi w chwili, gdy jej ukochany dla zdobycia fortuny nie waha się popchnąć jej w ramiona obcego mężczyzny. Marta zrywa z kochankiem i ucieka w świat. Postanawia wrócić do Polski i rozpocząć nowe życie. Podczas rejsu na Bałtyku rozpętuje się sztorm. Statek Marty rozbija się w pobliżu Helu. Kobietę ratuje młody latarnik. Mieszkając z nim Marta odkrywa wartości, które znała dotąd jedynie ze słyszenia - prawość, uczciwość, odpowiedzialność, a także...prawdziwą miłość. Wreszcie udaje jej się zerwać z przeszłością. Ale przeszłość nie zamierza zerwać z nią.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZŁOWIEK ZA BURTĄ
Dramat
AutorTadeusz Kański
2023.01.18 01:33:11
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego