Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIEWCZYNA SZUKA MIŁOŚCI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1938
 • Premiera:
  1938. 03. 18
 • 2050 m, 71 min

  Lokacje: lotnisko w Aleksandrowicach (dzisiejsza dzielnica Bielska-Białej), Warszawa (ul. Wolska).

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Jerzy to młody, urodziwy, inteligentny ślusarz z ubogiego przedmieścia, niedoszły inżynier i niewykwalifikowany lotnik. Jest maniakiem, buduje samolot własnej konstrukcji, który jeszcze przed startem - rozpada się. Przypadek sprawia, że Jerzy poznaje milionera brazylijskiego oraz jego córkę. Młodzi pokochali się (choć na pewien czas rozdzieliła ich niecna intryga zazdrosnego kochanka), milioner zaś sprawia, że Jerzy kończy politechnikę i szkołę lotniczą, buduje nowy samolot i wyrusza na nim w daleki rejs do Rio de Janeiro. W samej zaś Brazylii milioner omawia sprawę otwarcia stałej handlowej linii lotniczej łączącej Polskę i Brazylię. Ostateczne sfinansowanie przez miejscową Polonię projektu uzależnione jest od szczęśliwego wylądowania samolotu. Tymczasem w samolocie (jest nim RWD-11) przestało działać radio. Samolot znajduje się nad oceanem, od kilku godzin leci złym kursem, a paliwa wystarczy zaledwie na dwie godziny lotu... Samolot i pilot jednak nie zawodzą. Lądują szczęśliwie w Rio. To zwycięstwo połączyło także Jerzego i Janinę na zawsze...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.04.22 00:10:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman