Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PŁOMIENNE SERCA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1937
 • Premiera:
  1937. 02. 27
 • 76 min

Grono maturzystów - do głębi przejętych odezwą Naczelnego Wodza - postanawia odbyć służbę w wojsku jeszcze przed rozpoczęciem studiów. W podchorążówce piechoty szybko zamieniają się w wartościowych żołnierzy. Staś, Jurek, Witold i Wojtek tworzą nierozłączną czwórkę. Ich przyjaźń zakłóca jedynie wzajemna miłość Stasia do Wandy, ukochanej Jurka. Ten w czasie manewrów, z karabinem rzuca się na rywala. Którejś nocy burza szaleje nad wsią, wzniecając pożar. Wojsko śpieszy z pomocą, ratując dobytek wieśniaków. Stasiowi ogień zamyka drogę odwrotu, ciężko poparzonego ratuje kapitan Śmigielski, lecz sam ginie. Ta śmierć bardzo zmienia Jurka, który prosi Stasia o przebaczenie i życzy mu szczęścia z Wandą, sam zaś zwraca swe uczucia w stronę kochającej go od dawna Zosi. W stolicy odbywa się doroczna defilada wojskowa przed Wodzem Naczelnym. Imponujący przebieg rewii, wspaniała postawa wojska oraz piękna sylwetka Stasia, defilującego w mundurze oficera strzelców podhalańskich, tak rozczuliła matkę Wandy, przeciwną dotąd małżeństwu córki ze Stasiem, że zgadza się na ich ślub.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1938
  Lwów (FF w ramach Targów Wschodnich)-nagroda Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Spraw Wojskowych
2017.06.27 00:46:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego