Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEDORAJDA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1937
 • Premiera:
  1937. 11. 10
 • 2200 m, 74 min

  Lokacje: Warszawa (Ogród Saski).

Kolejny już raz grozi warsztatowi samochodowemu Onufrego Majewskiego ruina. Onufry ma już wypróbowany sposób na zażegnanie katastrofy. Zawiadamia swą siostrę w Ameryce o narodzinach kolejnego dziecka. Ta, wzruszona, przysyła odpowiednią sumę pieniędzy. Ale oto nadchodzi wiadomość, że ciotka Agata jest w drodze do kraju... Za swego bratanka bierze ona Florka, zwanego "niedorajdą", mechanika pracującego w warsztacie. Na pytanie gdzie są pozostałe dzieci, Onufry odpowiada, że jedno zmarło, dziewczynka zaś uciekła z domu do rewii. Ciotka postanawia ją odnaleźć i sprowadzić na drogę cnoty. W tej sytuacji Florek musi jeszcze zagrać rolę swej siostry bliźniaczki. A przecież kocha Basię, wychowanicę ciotki Agaty, którą chciałby poślubić Zenek, syn Onufrego... Wreszcie wszystkie oszustwa wychodzą na jaw, ale ciotka Agata, wzruszona miłością młodych, zgadza się na małżeństwo Basi z Florkiem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2021.05.13 00:11:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl