Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JEGO WIELKA MIŁOŚĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1936
 • Premiera:
  1936. 03. 04
 • 2500 m, 82 min

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Były aktor, Konstanty Kurczek, pracuje jako sufler. Zgorzkniały, obcy otaczającemu go barwnemu życiu teatru, ma jedną pasję - Napoleona. Uważa zresztą, że każdy człowiek ma w sobie coś z Napoleona - z tego symbolu nadludzkiej potęgi, i że powinien w sobie tylko tę potęgę wyzwolić. Żeni się z głodującą statystką Ludwiką i zostaje ojcem jej dziecka. Wydaje mu się, że jest szczęśliwy, gdy nagle życie zadaje mu straszliwy cios. Kurczek przyłapuje in flagranti ubóstwianą żonę z amantem teatralnym Grywiczem. Ponadto dowiaduje się, że kochanek jego żony ma odtworzyć na scenie postać jego ideału - Napoleona. Sufler idzie do Grywicza, by go skłonić do oddania mu żony, lecz zostaje wyśmiany i wtedy zabija go, pozorując samobójstwo. Kurczek gra zamiast zmarłego rolę Napoleona. Jego kreacja wywołuje entuzjazm, lecz dręczony wyrzutami sumienia ucieka z domu, rozpija się, aż w końcu umiera na pustej scenie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2024.03.01 02:04:01
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.