Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAŚNIE PAN SZOFER

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1935
 • Premiera:
  1935. 11. 19
 • 2530 m, zachowało się 50 min filmu, pierwotnie film trwał około 80 min

  Lokacje: Warszawa (Hotel "Bristol" przy Krakowskim Przedmieściu, ul. Filtrowa 30).

Lokaj hrabiego Boratyńskiego, podczas zagranicznej podróży swojego pana, korzystając z jego dokumentów, poślubia Hanię, córkę zbankrutowanego przemysłowca, prezesa Pudłowicza, który ma nadzieję, że to małżeństwo podreperuje jego zachwiany kredyt. Tymczasem wraca prawdziwy hrabia, który dowiedziawszy się o swoim ślubie, udaje się do prezesa, żeby wyjaśnić całą sytuację. Wzięty za swojego szofera, w takim przebraniu pojawia sie w domu Pudłowicza, zawozi prezesa i jego córkę do Krynicy, gdzie ma czekać rzekomy mąż Hani. Oboje młodzi oczywiście zakochują się w sobie. Po pewnym czasie nieporozumienia zostają wyjaśnione, a mistyfikacja zdemaskowana. Zakochani nie muszą ślubu zawierać, bo przecież formalnie już go zawarli.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2021.05.18 00:09:33
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor