Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWIAT BEZ GRANIC

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska, USA
  • Rok produkcji:
    1931
  • Premiera:
    1931.

Młody wynalazca, Andrzej Karski, kocha i jest kochany przez Wandę, podziwiany przez jej brata, ale niechętnie widziany przez ich matkę, panią Malinowską, u której zresztą wynajmuje mały pokoik. Teraz znalazł się jednak w szczególnie trudnej sytuacji, ponieważ pani Malinowska postanowiła usunąć go ze swojej kamienicy. Wanda zainteresowała wynalazkiem Andrzeja swego pryncypała, bogatego przemysłowca, Nowaka. Ten przybył w towarzystwie swego wspólnika, inżyniera Bonara, który zapoznawszy się ze zdumiewającym pomysłem Andrzeja, i dowiedziawszy się, że nie opatentował on jeszcze swego odkrycia, skopiował wynalazek. Nowak dla zamydlenia oczu Andrzejowi zawarł z nim kontrakt na eksploatację jego wynalazku, jednak na bardzo niekorzystnych dla niego warunkach. Wanda, która spisywała tę umowę, przekonała Andrzeja, że dał się podejść. Nowak nie chcąc narażać się na skandal, zgodził się podpisać nową umowę z Andrzejem, gwarantującą mu znaczne dochody. Pani Malinowska nie miała już więcej nic przeciwko romansowi, a tym bardziej małżeństwu swej córki z bynajmniej już niebiednym wynalazcą.
Scenariusz filmu jest adaptacją sztuki Howarda Irvinga Younga .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:02:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski