Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GŁOS SERCA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, USA
 • Rok produkcji:
  1931
 • Premiera:
  1931.
 • Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Wanda Kalina, młoda emigrantka, Polka, pracuje ciężko, by móc sprowadzić do Nowego Jorku swą ukochaną siostrzyczkę. Gdy wreszcie udaje jej się uzyskać engagement w małym teatrzyku na przedmieściu, w dniu swego pierwszego triumfalnego występu dowiaduje się o śmierci siostry. W momencie rozpaczy, pod wpływem uczucia osamotnienia, Wanda zgadza się zostać żoną swego partnera, Jimmy Graya. W parę lat później Wanda i Jim są w zupełnej nędzy, co więcej, dochodzi między nimi do ciągłych nieporozumień i sprzeczek. Jimmy zapisuje się do wojska, przedtem jednak zabiera dziecko i oddaje je do obcych ludzi. Zrozpaczoną Wandę pociesza jej sąsiad, śpiewak Belloc. Wanda kształci się i umila swym śpiewem ciężkie chwile żołnierzom w szpitalach poza frontem. Podczas jednego z występów odnajduje ona Jimmy'ego, który umierając mówi jej, że dziecko zostawił u niejakich państwa Ashmore. Wanda zgłasza się do adwokata Ashmorów, Vanninga, który okazuje jej wprawdzie dużo sympatii, ale dopomóc nie może. Wanda rozumie, że nie ma dość środków, by walczyć z bogatym przeciwnikiem i postanawia zdobyć majątek. Udaje się do Europy, by powrócić stamtąd po paru latach jako słynna śpiewaczka operowa. Teraz Wanda zwraca się znów do adwokata Vanninga i udaje jej się odzyskać syna.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Utwór Timothy'ego Shea
Nowela
AutorTimothy Shea
2017.02.11 05:02:33
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego