Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICA LEKARZA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, USA
 • Rok produkcji:
  1930
 • Premiera:
  1930. 01. 30
 • Film dźwiękowy.

Państwo Parson nie są małżeństwem szczęśliwym. Nie miłość przyświęcała im przy ołtarzu, lecz wyrachowanie. Ryszard pragnął dzięki arystokratycznym koligacjom Liliany dostać się do wielkiego świata. Liliana pragnęła życia w zbytkowym przepychu. Serce Liliany zapałało żywszym uczuciem do pięknego młodziana Roberta. I on pokochał ją gorąco, domaga się więc, aby ukochana uzyskała rozwód i połączyła się z nim raz na zawsze. Liliana jednak nie decyduje się na to, nawet wówczas, gdy Robert musi wyjechać daleko i grozi im rozstanie. Dochodzi do ostrego konfliktu z mężem, co skłania jednak Lilianę do wyjazdu z Robertem. Mężowi zostawia wszystkie klejnoty. Lecz Robert, biegnąc po taksówkę, wpada pod auto ciężarowe i ginie. Liliana wraca do domu, zanim mąż zdążył się zorientować o jej zamiarze wyjazdu. Zdradzić ją może tylko lekarz, który stwierdzał w obecności Liliany śmierć Roberta. Widząc obraźliwe i brutalne zachowanie męża przyrzeka zachować tajemnicę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TAJEMNICA LEKARZA
AutorJames Matthew Barrie
2017.02.11 05:02:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego