Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHAM

 • Tytuł alternatywny: L'ANGE DU MAL
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Francja
 • Rok produkcji:
  1931
 • Premiera:
  1931. 12. 30
 • 3600 m, 72 min

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Franka jest dziewczyną z gruntu dobrą, ale patologicznie chorą i nieobliczalną w swych postępowaniach. Przeszedłszy wszystkie szczeble drabiny upadku wielkiej kurtyzany znajduje się na ulicy i prowadzi nędzny żywot prostytutki. W czasie bójki zostaje ranna, a dzięki przychylności lekarza, otrzymuje posadę pokojówki na wsi. Poznaje tu młodego rybaka, Pawła, który z nią się żeni. Po kilku miesiącach ucieka jednak z szoferem, by po trzech latach wrócić, jak zużyty strzęp, z dzieckiem. Paweł przyjmuje ją, dziecko uznaje za swoje, lecz po pewnym czasie zły instynkt Franki znów zaczyna działać. Przyłapana in flagranti w stodole, zostaje obita przez Pawła. Doprowadzona do pasji, Franka próbuje otruć Pawła. Zbrodniarkę zabiera sołtys. Paweł jednak i tym razem ją ratuje. Franka takiej ofiary znieść już nie może. Nad ranem skacze do rzeki, kończąc swój burzliwy żywot. Paweł pozostaje z dzieckiem, które wychowuje jak swoje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CHAM
Powieść
AutorEliza Orzeszkowa

Patrz także:
schowaj

 • 1979
  Film fabularny - telewizyjny / Laco Adamik
2017.02.11 05:02:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl