Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZTABSKAPITAN GUBANIEW. GOLGOTA ZIEMI CHEŁMSKIEJ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1930
 • Premiera:
  1930. 05. 14
 • 2800 m,

Krwawy sztabskapitan Gubaniew, dowódca karnego oddziału, jest panem życia i śmierci całego powiatu. Nikczemny łapownik i człowiek bez serca zawisł, jak zmora, nad spokojnym życiem mieszkańców Chełmszczyzny. Gubaniew, nie posiadając żadnych skrupułów, nic nie wiedział o istnieniu na bożym świecie tych uczuć, które zwykliśmy nazywać wyrzutami sumienia. Basia kocha młodego studenta Janka Żelazowskiego. Janek odpłaca jej wzajemnością. Na nieszczęście Basia wpada w oko lubieżnemu wojakowi. Zaloty te zostają przez Basię odrzucone. Następuje zemsta. Szereg najstraszliwszych prześladowań spada na głowę chłopów i ich opiekunki Basi. Młoda dziewczyna dąży jednak do poślubienia swego wybranego . . . Gubaniew postanawia działać: aresztuje w noc poślubną nowożeńca, a Basię postanawia przyprowadzić do siebie. Nie widząc znikąd ratunku młoda kobieta uważa siebie już za zgubioną, lecz ordynans kapitana, któremu ongiś Basia uratowała życie, rzuca się na rozwydrzonego łotra i przebija go nożem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.02.24 10:38:40
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego