Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JANKO MUZYKANT

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1930
 • Premiera:
  1930. 11. 08
 • 2850 m

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Do opowiadania Sienkiewicza dopisano ciąg dalszy: Janek skazany zostaje przez sąd na pobyt w domu poprawczym; po pewnym czasie ucieka z niego, a nie zastawszy matki, udaje się do Warszawy. Niezaradny i obcy w nowym środowisku znajduje przyjaciół w dwu dzieciach ulicy. Spryt i energia nowych towarzyszy życia dopomagają mu do oddania się umiłowanej muzyce . . . jako grajek uliczny i kawiarniany zdobywa popularność i sławę, a w końcu zaznajamia mu w poważnej już pracy na polu muzycznym. W decydującej jednak chwili, na popisie przed gronem znawców - dosięga Janka jego przeszłość. Zazdrosny o Ewę dziedzic Zaruba demaskuje Janka. Aresztowany pod zarzutem zbrodni podczas ucieczki z domu poprawy dostaje się przed sąd. Zeznania dawnych towarzyszy uniewinniają go. Mimo to myśli o samobójstwie, ale powrót matki, przywiązanie przyjaciół i miłość Ewy wracają mu wiarę w siebie i ochotę do życia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
JANKO MUZYKANT
Nowela
AutorHenryk Sienkiewicz

Patrz także:
schowaj

 • 1949
  Etiuda szkolna / Janusz Pilecki
 • 1992
  Spektakl telewizyjny / Henryk Sienkiewicz / Halina Łabonarska
2017.04.10 00:45:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych