Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICA SKRZYNKI POCZTOWEJ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1929
 • Premiera:
  1929. 02. 15
 • 2600 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Inżynier Sław Lechowicz po powrocie z Paryża spotyka na ulicy Warszawy przy skrzynce pocztowej znajomą z Krynicy, którejś niegdyś pośpieszył z pomocą podczas jakiegoś wypadu w górach. Nina Zawojska, uradowana tym spotkaniem, zaprasza Sławka do domu rodziców. Po pewnym czasie nawiązuje się między młodymi węzeł miłości. Sław, wyjeżdżając do Paryża, przyrzeka pisać do niej codziennie listy. Sław dotrzymuje słowa, lecz listy jego nie dochodzą do adresatki. Nina sądząc, że Sław przestał ją kochać, prosi swego kuzyna, który wyjeżdża do Paryża, by się dowiedział o losach ukochanego. Listy zatrzymywała i czytała służąca Niny, która od pierwszego wejrzenia zakochała się w Sławie. Ostatni jednak list Sława wzruszył ją tak, że prędko powiadomiła Ninę, bawiącą na wsi u przyjaciółki, by powróciła z powrotem do domu. Sław, powiadomiony depeszą o nieporozumieniu, wraca do Warszawy, do Niny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:02:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl