Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POD BANDERĄ MIŁOŚCI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1929
 • Premiera:
  1929. 10. 12
 • 3300 m

  Lokacje: Gdynia (Orłowo, nieistniejąca restauracja "Casino" - nad morzem, przy Skwerze Kościuszki), Gdańsk, Sopot, Hel, Tczew, Sztokholm.

  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Andrzej, młody pasażer płynący na gapę ze Sztokholmu do Gdyni, ratuje córkę komandora, która wpada do morza. Ojciec, w dowód wdzięczności, zajmuje się losem chłopca i umieszcza go w szkole morskiej, z której Andrzej zostaje jednak wydalony, ponieważ zaczepiony przez kolegę dał mu odpowiednią odprawę . . . W tym czasie odbywają się zaręczyny Marii z dyplomatą Jerzym Rzęckim. Andrzej skrycie kocha Marię . . . Chłopiec staje się mimowolnym świadkiem kradzieży przez kobietę - szpiega ważnych dokumentów państwowych przechowywanych w mieszkaniu komandora. Podejrzenie pada na Andrzeja, ale on rzuca się w pogoń za kobietą - szpiegiem. Dogania ją motorówką na pełnym morzu. Dowiaduje się teraz, że jest to jednak zaginiona siostra, która działała wbrew swojej woli. Bohaterski czyn Andrzeja okrywa go sławą. Maria dopiero teraz zrozumiała, że kocha jedynie Andrzeja. Szlachetny dyplomata nie staje na przeszkodzie szczęściu kochającej się pary.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.01 00:11:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego