Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIKUSKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1928
 • Premiera:
  1928. 11. 29
 • 3000 m

  Lokacje: Kraków (dwór w Piaskach Wielkich).

  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Student Witold Leski udaje się do majątku Tomasza Kruszyńskiego, by jako korepetytor podjąć trudną misję kształcenia panny Ity, jedynaczki o zaniedbanej bardzo edukacji i o niezwykle krnąbrnym charakterze. Nie zrażony Witold, ku własnemu zdumieniu, odkrywa w swym sercu tkliwe uczucie do tej ślicznej i dobrej w gruncie rzeczy panienki. Ze swej strony Ita zapłonęła ku Witoldowi niepohamowaną i namiętną, zgodną zresztą z jej usposobieniem, miłością. Przełomową chwilą w życiu obojga była obecność Ity po raz pierwszy na nabożeństwie w miejscowym kościele. Wiosenna uroda zwróciła ogólną uwagę . . . Baron Janusz rozpoczął z "dzikuską" flirt, zresztą niefortunny. Natomiast przystojny Witold wpadł w oczko miejscowej "wampirzycy" - pani Janeczki. Rozsnuła ona taką sieć intryg, że Ita nabiera przekonania o zdradzie Witolda. Ucieka, powozem pędzi na oślep . . . Wskutek uszkodzonego mostu następuje katastrofa. Ita pada zemdlona . . . aby ocknąć się za chwilę w ramionach rozkochanego Witolda, który dopędził desperatkę w krytycznym momencie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DZIKUSKA
Powieść
AutorIrena Zarzycka
2021.08.12 00:15:59
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency