Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UŚMIECH LOSU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1927
 • Premiera:
  1927. 05. 06
 • 3700 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Irena, piękna i bogata jedynaczka, jest przeciwieństwem współczesnej panny na wydaniu, marzy o pożytecznej działalności społecznej. Na jej drodze życia stanął jednak "niebieski ptak", Kozłowski, który szybko zawładnął sercem i majątkiem Ireny. Poślubia ją i jednocześnie zdradza z aktoreczką kabaretową Łośnicką, choć ta darzy względami znanego sportowca. Rychło doprowadza ona Kozłowskiego do wszczęcia kroków rozwodowych. Opuszczona przez męża Irena szuka zapomnienia w działalności filantropijnej w zakładach swego kuzyna . . . Dochodzi do spotkania Ireny z Siewskim, człowiekiem znajdującym się na dnie nędzy fizycznej i moralnej. Przez Kozłowskiego zostaje on wciągnięty w niecną intrygę przeciwko Irenie, dostrzega jednak swój błąd i oddaje się z zapałem pracy. Irena i Siewski stają się sobie coraz bliżsi, choć kolejne intrygi Kozłowskiego doprowadzają Siewskiego do zamiaru odebrania sobie życia, w dramatycznej zaś sytuacji rani Kozłowskiego strzałem z pistoletu . . . Na procesie Irena, jako główny świadek obrony, broni Siewskiego i wyciąga do niego ręce ze słowami przebaczenia i nadziei . . . Tymczasem dociera wieść o śmierci Kozłowskiego w Paryżu i o aresztowaniu Łośnickiej posądzonej o morderstwo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
UŚMIECH LOSU
Dramat
AutorWłodzimierz Perzyński
2017.02.11 05:01:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego