Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA GŁOSEM SERCA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1926
 • Premiera:
  1926. 11. 08
 • 2700 m,

Imiona i nazwiska bohaterów powieści zostały zmienione, akcję przeniesiono do Warszawy. Muzyk Jan Wyrwicz kocha swą kuzynkę Irenę, lecz ta związała się z Włodkiem, synem hrabiego Perkuna. Jan po bójce z apaszami wyrywa z ohydnej spelunki młode dziewczę, Kazię. Ojciec Włodka nie chce dopuścić do małżeństwa syna z Ireną i wciąga go w hulaszczy tryb życia. Irenie usiłuje wręczyć pieniądze tytułem odszkodowania, ale gdy ta oburzona wskazuje mu drzwi, rzuca się na nią. Niespodziewanie nadchodzi Janek i uwalnia ją z rąk rozpustnika. Kazia opowiada rodzicom Ireny dzieje swego tragicznego życia, co powoduje, że przebaczają córce i przygarniają także sierotę Kazię. Irena zaś odgadła miłość Janka i oddaje swe serce człowiekowi, który ją prawdziwie ukochał.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SKRZYWDZENI I PONIŻENI
Powieść
AutorFiodor Dostojewski

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 05:01:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych