Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O CZEM SIĘ NIE MÓWI

 • Tytuł alternatywny: O CZYM SIĘ NIE MÓWI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1924
 • Premiera:
  1924. 10. 21
 • 2600 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Urzędnik Krajewski spotyka w tramwaju śliczną dziewczynę, Franię. Dziewczyna zwierza mu się, opowiada o niedoli w dzieciństwie, która zmusiła ją do życia na ulicy. Krajewski zakochuje się w niej bezgranicznie, każe jej zerwać z dotychczasowym życiem. Frania jest jednak zależna od stręczyciela Kosza i jego wspólniczki Prysadnej; musi spełniać wszystkie ich żądania. Ukrywa to przed Krajewskim. Co wieczór spotyka się z nim w jego mieszkaniu, ale punktualnie o 9 znika, by usługiwać klientom. Pewnego wieczoru zmuszona przez Kosza jedzie z klientami do kabaretu, gdzie bierze udział w orgii. Kilka dni potem policja robi obławę i Frania wraz z innymi kobietami "lekkich obyczajów" trafia do aresztu. Po kilku dniach wychodzi z "czarną książką", czyli oficjalnym dokumentem, który poświadcza, że zajmuje się prostytucją. Tymczasem Krajewski poznaje w knajpie Kosza, który traktuje go jak klienta. Kosz za stosowną opłatą zobowiązuje się dostarczyć opisaną przez Krajewskiego dziewczynę następnego dnia wieczorem do hotelu Pod Złotą Hieną. Następnego dnia Frania zjawia się w mieszkaniu Krajewskiego. Nie chce mu powiedzieć, co się stało. Krajewski żąda, by zamieszkali razem. Frania wychodzi w pospiechu. Krajewski idzie na schadzkę do hotelu. Kobietą lekkich obyczajów, która na niego czeka, okazuje się Frania. Zrozpaczona dziewczyna rzuca się z tarasu na ulicę. Krajewski przytula ciężko ranną Franię i obiecuje jej nowe, wspaniałe życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
O CZYM SIĘ NIE MÓWI
Powieść
AutorGabriela Zapolska

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 05:01:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych