Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRZYK W NOCY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1922
 • Premiera:
  1922. 01.
 • 1800 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Rena Milberston wbrew woli ojca wychodzi za mąż za Szymona Porębskiego. Bez środków do życia muszą szukać pomocy u ojca Szymona. Rena, oczarowana nim i wystawnym życiem, jakie prowadzi, przenosi swe uczucia na niego. W tym czasie przychodzi na świat dziecko, rezultat pierwszej miłości Reny, która ukrywa je u obcych, zapewniając Szymona że umarło. Szymon szuka zemsty. Rena błaga swego ojca o pomoc, ten przybywa jednak za późno. Szymon zabija Renę. Świadkiem zabójstwa jest Milberston. Darowuje mu wolność, ale przysięga straszną zemstę w przyszłości. Życie Szymona złamane. Porzuca świat i w odosobnieniu pędzi żywot nędzarza. Minęły lata. Młoda ulicznica, sprzedająca kradzione kwiaty, zwraca uwagę starego już Porębskiego uderzającym podobieństwem do zmarłej, ukochanej niegdyś Reny. Porębski zabiera ją do siebie, otacza zbytkiem, lecz ona wkrótce zaczyna się nudzić . . . Bronkę zauważa także Szymon nędzarz i Milberston, który widział w niej narzędzie planowanej szatańskiej zemsty . . . Rozkochana w Szymonie ucieka od Porębskiego, który na wieść o tym pada martwy. Szymon i Bronka biorą ślub. Są szczęśliwi, lecz oto zjawia się Milberston, który opowiada im historię ich życia. Milberston mówi: "Rena umarła, ale dziecko jej żyje. Twoja żoną jest twoją córką". Krzyk straszny, krzyk, jaki wydała umierająca Rena, wyrywa się z piersi cierpiącej za cudze winy Bronki".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KRZYK W NOCY
Powieść
AutorStefan Kiedrzyński
2017.02.11 05:01:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski