Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STUDENCI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1916
 • Premiera:
  1916. 11. 21
 • 1500 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Dzieje miłości dwóch młodych akademików, Ładnowskiego i Paszkowskiego, z których pierwszy, idąc za głosem honoru, łączy się później ze swą ukochaną węzłem małżeńskim, drugi zaś porzuca kochankę w chwili, gdy ta oznajmiła mu, że ma zostać matką. Opuszczona, nie mogąc podołać ciężkiej walce o byt, umiera, pozostawiając małą córeczkę, Polę. Minęło lat kilkanaście. Pola wyrosła na piękną dziewczynę i pracuje w magazynie mód. Pewnego dnia odnosi suknię do domu swego nieznanego ojca, inżyniera Paszkowskiego, gdzie wdziękiem swym zwraca jego uwagę. Paszkowski zaopiekował się dziewczęciem. Pola wkrótce zostaje sławną tancerką. Po śmierci swej żony Paszkowski, zakochany do szaleństwa w Poli, pragnie ją poślubić. Pola z wdzięczności dla swego opiekuna gotowa jest zgodzić się na tę ofiarę serca, mimo iż sama kocha się w uwielbiającym ją młodym malarzu Henryku, który jest synem Ładnowskiego. Tak oto życie bujniejsze i bogatsze od fantazji poetów stwarza problem zawiły i tragiczny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:01:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency