Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POD JARZMEM TYRANÓW

 • Tytuł alternatywny: 125 LAT NIEWOLI POLSKI
 • Tytuł alternatywny: JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA
 • Tytuł alternatywny: STO DWADZIEŚCIA PIĘĆ LAT NIEWOLI POLSKI
 • Tytuł alternatywny: TYRANNENHERRSCHAFT
 • Film fabularny
 • Rok produkcji:
  1916
 • Premiera:
  1916
 • 1500 m,

  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Antyrosyjski film propagandowy zrealizowany z inicjatywy progermańskich kół galicyjskich. Tytuły poszczególnych części to: Polska pod przemocą Rosji, Generał kawalerii oznajmia Polakom, żeby poświęcali swoją krew dla ojczyzny, Żyd Abraham poszukuje swojej córki, I upłynęło więcej niż 100 lat..., Odebranie Przemyśla, Zmartwychwstanie Polski. Akcja filmu obejmowała dzieje Polski od końca XVIII wieku do wybuchu I wojny światowej - od powstania kościuszkowskiego po formowanie Legionów. W zakończeniu ukazywano zwycięskie wkroczenie wojsk sprzymierzonych do Przemyśla i pełną apoteozy scenę, w której Niemcy i Austria zwracały Polsce utraconą koronę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.11.16 00:18:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor