Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HAKER

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Premiera:
  2002. 09. 27
 • Barwny (negatyw: Fujifilm), Dźwięk: Dolby Digital, 87 min

  Okres zdjęciowy: 16 marca - 25 kwietnia 2001.
  Lokacje: Warszawa (Pałac Kultury i Nauki, most Świętokrzyski, ul. Ossolińskich, Galeria Mokotów przy ul. Wołoskiej 12), Konstancin, Walewice (stadnina koni), USA (Los Angeles, plaża w Santa Monica, okolice Malibu).

Parafrazując słowa znanej piosenki "Mamona" zespołu Republika, chciałoby się powiedzieć, że "ten film jest zrobiony dla pieniędzy", bo trudno w nim o głębszą myśl, czy choćby pozory prawdopodobieństwa. "Haker" miał być z założenia zabawą lekką, łatwą i przyjemną dla niezbyt wymagającego widza. Mamy więc szybkie tempo akcji, słowny humor, a na okrasę kilku znanych i uznanych aktorów w rolach drugoplanowych (Kondrat, Linda, Wilczak) oraz śliczną modelkę Kasię Smutniak jako obiekt westchnień głównego bohatera.
Współczesna Warszawa. Marcin Makowski - sierota mieszkający w internacie i prawdziwy geniusz komputerowy oraz jego najlepszy przyjaciel Adam Nowak zwany "Turbo" - chłopak z bogatej rodziny, próbujący za wszelką cenę upodobnić się do swego idola, Nicolasa Cage'a, mają wspólną pasję: hakowanie, czyli łamanie zabezpieczeń komputerowych. Nic nie sprawia im takiej frajdy, jak włamanie się na oficjalną stronę rządową w internecie i naniesienie tam drobnych "poprawek". Traktują to jednak wyłącznie jako zabawę i możliwość sprawdzenia własnych umiejętności. Sprawdza je głównie Marcin, który marzy o studiowaniu na najlepszej uczelni technicznej na świecie - MIT. Turbo zadowala się zabawą, ma bowiem skromniejsze ambicje: dużo kasy i atrakcyjnych panienek u boku. Nieśmiały, zakompleksiony Marcin kocha się skrycie w pięknej koleżance z liceum, Laurze, która właśnie przystępuje do matury. Chcąc zyskać jej sympatię, Marcin zgadza się podpowiadać jej drogą elektroniczną na egzaminie z matematyki. Niestety, zostaje przyłapany i wydalony ze szkoły. Usiłując go pocieszyć, Turbo obiecuje przyjacielowi pomoc w zdobyciu Laury. Za pośrednictwem internetu udaje im się wynająć całe piętro Pałacu Kultury, nie płacąc za to ani grosza. Turbo organizuje tam imprezę z okazji 18 urodzin Marcina, na którą zaprasza również Laurę. Znajomość tych dwojga zaczyna nabierać rumieńców. Tymczasem na trop zdolnych hakerów wpada skorumpowany oficer CBŚ, Burza, dla którego od czterech lat pracuje gangster Kosa. Burza postanawia wykorzystać zdolności młodzieńców do własnych celów. Nakazuje Kosie zastraszyć chłopaków i zmusić ich do współpracy. Kosa z zapałem przystępuje do dzieła. Ma w tym własny interes: jest winien Burzy dużą sumę pieniędzy, których nie ma jak zdobyć. Liczy, że z pomocą hakerów przeprowadzi udany skok. Marcin i Turbo są przerażeni na wieść, że mają wstąpić na drogę przestępstwa. Pistolet w ręku bandziora stanowi jednak argument nie do odparcia. Chłopaki zostają wspólnikami Kosy, który kradnie z kasy na zapleczu supermarketu 2 mln złotych. Odmawiają jednak udziału w kolejnych przestępstwach. Aby zmusić ich do uległości, Kosa porywa Laurę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: najlepszy dźwięk
 • 2003
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: najlepszy dźwięk
2023.01.18 02:16:14
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.