Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LINIA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1974
 • Premiera:
  1975. 03. 07
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Barwny, 2700 m, 87 min

  Lokacje: Warta k. Sieradza (Rynek, przystanek PKS przy ul. Cieleckiej, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny przy ul. Sieradzkiej 3, starorzecze Warty i stary drewniany most), Sieradz (ul. Kolegiacka), Zduńska Wola (zakłady Zwoltex).

Historia młodego działacza partyjnego, który popada w konflikt ze skorumpowanym środowiskiem powiatowych notabli, a zarazem przeżywa kryzys uczuciowy. Michał Gorczyn - I sekretarz Komitetu Powiatowego PZPR - jest człowiekiem bezkompromisowym i stawiającym sobie i innym wysokie wymagania. Ci, którym się naraża, doprowadzają do tego, że jego "sprawą" zainteresowała się Komisja Kontroli Partyjnej i prasa. Sytuację żonatego Gorczyna komplikuje jego miłość do młodej lekarki, Katarzyny. W obecności szefa Komisji Kontroli niszczy jednak przygotowaną już rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
LINIA
Powieść
AutorJerzy Wawrzak

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1975
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za muzykę
2022.05.21 06:59:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski