Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LE DÉPART

 • Tytuł polski: START
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Belgia
 • Rok produkcji:
  1967
 • Język:
  francuski
 • Czarno-biały, 2492 m, 85 min

Marc jest praktykantem fryzjerskim w eleganckim salonie dla bogatych pań. Ma tylko jedną pasję - samochód. Pragnie wziąć udział w rajdzie, zna już swój numer startowy, ale wciąż nie ma swojego samochodu. Z przebranym za maharadżę kolegą wypożycza z salonu Porsche piękny sportowy wóz, jedzie nim na trening ale pod koniec dnia musi przecież zwrócić do sklepu. Próbuje zdobyć pieniądze, by wynająć wóz na dzień rajdu. Z dziewczyną, poznaną przy odnoszeniu do klientki zamówionej peruki, sprzedają wszystko, co udało im się zebrać w ich obu skromnych domach. Imają się różnych zajęć byleby tylko zdobyć potrzebną sumę. Nic z tego. Cena wciąż jest zbyt wysoka... Ostatecznie w nocy przed rajdem "pożycza" samochód swego szefa. Nad ranem przybywa wraz z dziewczyną do miejscowości, gdzie ma nastąpić start. Jeszcze mają czas na kilka godzin snu. Ogląda z dziewczyną fotografie z jej życia. Zasypiają. Budzi ich szum startujących samochodów. Ale Michelle stała się dla Marca ważniejsza niż rajd...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1967
  Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Złoty Niedźwiedź
 • 1967
  Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda FIPRESCI
2022.05.21 07:34:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych