Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LE COLONEL CHABERT

 • Tytuł polski: PUŁKOWNIK CHABERT
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja
 • Rok produkcji:
  1994
 • Język:
  francuski
 • Barwny, 106 min

  W Polsce (w miejscowości Białka) powstały zdjęcia bitwy pod Iławą.

Druga już we francuskim kinie, po filmie Rene Le Haneffa z 1943 r., ekranizacja klasycznej powieści Balzaka. Pułkownik Chabert jest bohaterem wojen napoleońskich. W jednej z bitew z Rosjanami zostaje ranny tak poważnie, że towarzysze broni uznają go za zmarłego.
Porzucony wśród trupów na pobojowisku, Chabert jednak przeżywa. Powrót do zdrowia i pełni władz umysłowych zajął mu 10 lat. Jednak dużo trudniejszy okaże się powrót do dawnego życia. Przekonana o jego śmierci żona zdążyła ponownie wyjść za mąż i jako hrabina Ferruad korzysta pełnymi garściami z pozostawionej przez Chaberta fortuny. Tymczasem pułkownik pojawia się w Paryżu - pragnie odzyskać utracony majątek, honor i nazwisko. Nie będzie mu jednak łatwo uwodnić, że jest tym, za kogo się podaje - powrót człowieka, który dawno powinien być w zaświatach, nie jest dla nikogo wygodny.
"Pułkownik Chabert" to debiut reżyserski cenionego francuskiego operatora, Yvesa Angelo. Nic też dziwnego, że do największych atutów filmu należą jego walory wizualne. "Pułkownik Chabert" to wspaniale sfotografowana tragedia, o powolnym, ale wciągającym rytmie typowym dla wielkiej epiki. W roli tytułowej reżyser widział tylko jednego aktora - Gérarda Depardieu. Francuski gwiazdor nie zawiódł - jego popisowa kreacja jest lokomotywą tej znakomitej ekranizacji, nominowanej do nagrody francuskiej Akademii Filmowej, Cesara, we wszystkich najważniejszych kategoriach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:33:49
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych