Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FRANTIC

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  1988
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny, 3275 m, 120 min

Amerykański kardiochirurg Richard Walker przyjeżdża do Paryża wraz ze swą żoną Sondrą na kongres lekarzy. Oboje są piekielnie zmęczeni. Zatrzymują się w paryskim "Grand Hotelu". W apartamencie zaczynają rozpakowywać walizki i okazuje się, że podczas odprawy zamieniono walizki-Sondra zostaje pozbawiona swoich rzeczy osobistych. Walker dzwoni, by wyjaśnić sytuację na lotnisku, następnie rozmawia przez telefon ze swoim dzieckiem, które zostało w Ameryce. Pani Walker bierze prysznic i przechodzi do pokoju. Gdy jej mąż kąpie się, dzwoni telefon. Szum wody sprawia, że Richard nie słyszy, co dzieje się w drugim pokoju. Gdy Walker wychodzi z łazienki zastaje pokój pusty. Jest zaskoczony zniknięciem żony. Szuka jej po całym hotelu, wypytuje personel. Elegancka i chłodna obsługa hotelu próbuje uspokoić zdenerwowanego gościa. Dyrektor hotelu i jego detektyw rozpoczynają pierwsze poszukiwania, które nie dają rezultatu. Policja francuska i amerykańska ambasada również nie wykazują zainteresowania sprawą i sugerują, że pani Walker być może odeszła z kochankiem. Walker podejmuje więc samotną próbę odnalezienia żony. W zamienionej walizce znajduje małą, gipsową miniaturkę Statuy Wolności oraz pudełko zapałek z numerem telefonu niejakiego Dede Martina. Udaje mu się zdobyć adres zagadkowego Dede. Wchodząc do mieszkania znajduje trupa jego właściciela. Penetrując mieszkanie Walker niespodziewanie spotyka piękną, młodą dziewczynę, która przerażona bierze go za mordercę. Walker wyjaśnia całą sytuację. Dziewczyna jest zainteresowana sprawą walizki, bowiem znajduje się w niej coś bardzo ważnego, i wyjaśnia, że Dede został zamordowany za to, że omyłkowo dostarczył gangowi walizkę Walkerów. Richard, dzięki wyjaśnieniom Michelle zaczyna rozumieć, że Sondra jest zakładniczką porwaną przez bezwzględnych przestępców. W jednym z night-clubów znajdują członków tej grupy, a ich przywódca jest skłonny wymienić panią Walker za gipsową Statuę Wolności i proponuje garaż jako miejsce spotkania. Walker wraca po walizkę i udaje się do domu Michelle. Słyszy przez drzwi, że dziewczyna jest przesłuchiwana przez dwóch facetów. Próbuje dostać się do mieszkania przez okno mansardy, podczas wędrówki przez dach walizka się otwiera, a gipsowa figurka spada na krawędź dachu. Wchodzi do mieszkania Michelle i udaje przed policjantami jej kochanka. Po wyjściu policjantów Walker i Michelle próbują zdjąć figurkę z gzymsu, lecz statuetka spada na ziemię i rozbija się. W środku znajduje się zagadkowy, metalowy przedmiot cylindrycznego kształtu. Pierwsza próba wymiany figurki na panią Walker nie powiodła się. Brak zaufania spowodował, że ktoś nagle rozpoczął strzelaninę. Walker i Michelle uciekają, zabijając jednego z bandytów. Okazuje się, że walcowaty przedmiot to zapalnik bomby atomowej i dla grupy terrorystycznej posiada wartość bezcenną. Kolejna próba wymiany kończy się sukcesem. Richard odzyskuje żonę, a zapalnik rzuca do Sekwany. Ale Michelle podczas strzelaniny zostaje zabita. . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
   
 • Scenariusz
   
  Gerard Brach
   
 • Zdjęcia
   
 • Scenografia
  Pierre Guffroy
   
 • Kostiumy
  Anthony Powell
   
 • Muzyka
  Ennio Morricone
   
 • Obsada aktorska
  Harrison Ford
  Richard Walker
  Betty Buckley
  Sondra Walker
  Emmanuelle Seigner
  Michelle
  Alexandra Stewart
  Edie
  klient baru; nie występuje w napisach
2022.05.21 07:33:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency