Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STREFA CISZY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2000
 • Premiera:
  2001. 05. 25
 • Gatunek:
  Thriller
 • Barwny, 89 min

  Okres zdjęciowy: kwiecień - maj 2000.
  Lokacje: Nowe Miasto Lubawskie, jezioro Partęczyny Wielkie.

Rozgrywający się współcześnie dramat utrzymany w konwencji thrillera psychologicznego. Młoda kobieta nagle staje twarzą w twarz ze zwyrodniałymi przestępcami, jest bezsilna wobec otaczającej przemocy i agresji, jednak do końca nie poddaje się. Początkiem tragicznych wydarzeń jest zwykły przypadek. Bohaterka zatrzymuje na leśnej drodze samochód, chcąc podjechać do najbliższego telefonu. Nawet nie przypuszcza, że wkrótce przeżyje prawdziwe piekło.
Młode małżeństwo podróżuje na Mazurach drogą przez las. Wracają od matki chłopaka. Cały tył samochodu wypełniają bagaże i wielka lodówka, którą dostali w prezencie. Iza i Sławek tworzą bardzo udany związek, sami przyznają, że dobrali się pod każdym względem. Choć są małżeństwem od kilku lat, wciąż pozostają dla siebie atrakcyjni w sprawach intymnych. Nie przejmują się, że teściowa nie akceptuje synowej, która pochodzi ze slumsów. Iza nie chce jeszcze mieć dzieci, pragnie w ten sposób przedłużyć okres beztroskich igraszek miłosnych. Gdy roześmiani, szczęśliwi małżonkowe zjeżdżają z drogi w las, nie spodziewają się, że wskutek splotu dramatycznych wydarzeń to niewinne szaleństwo zamieni się w koszmar.
Niespodziewanie psuje się rozrusznik i nie mogą uruchomić samochodu. Sławek zostaje przy wyładowanym po brzegi aucie, a Iza ma sprowadzić pomoc. Na pobliskim przystanku PKS postanawia skorzystać z nadarzającej się okazji. Zabiera się luksusową toyotą terenową, w której podróżuje czterech mężczyzn. Szybko okazuje się, że przypadkowo zatrzymani podróżni to zwykli bandyci, cyniczni, odrażający i źli. Jeden z nich, Dziki, po pięciu latach odsiadki za kratkami, właśnie wyszedł na wolność. Przyjechali po niego kolesie, z którymi robił ciemne interesy. Przerażona Iza próbuje opuścić towarzystwo, ale oni nie zamierzają się pozbyć ślicznotki. Siłą wywożą ją do domków kempingowych w lesie nad jeziorem, a najbardziej brutalny jest Dziki. Kiedy próbuje zmusić Izę do uległości jego młodszy brat, Mały, zdesperowana dziewczyna zadaje mu śmiertelny cios nożem. Udaje jej się na jakiś ukryć zwłoki.
Gdy Dziki zaczyna rozmawiać z kolesiami o podział forsy z łupu, Iza próbuje ich skłócić, by zyskać na czasie i przechytrzyć prześladowców. Próbuje też obarczyć winą kolesiów Dzikiego za śmierć Małego. Tymczasem zaniepokojony mąż, zaczyna szukać zaginionej żony. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

STREFA CISZY w internecie

2020.02.28 00:29:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman