Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRA

w WIELKIE RZECZY

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2000
 • Barwny, 50 min

Jerzy Jastrzębski traci pracę w fabryce damskiej bielizny. Na bezrobociu nie bardzo potrafi wziąć swój los we własne ręce. Wspólnie z dwoma przyjaciółmi próbuje handlować biustonoszami, lecz bez większego powodzenia. Zrezygnowany szuka zapomnienia w alkoholu. Pewnego dnia wyrywa go z pijackiego snu dzwonek telefonu. Oszołomiony Jastrzębski słyszy w słuchawce głos znanej prezenterki telewizyjnej. Dowiaduje się, że został wylosowany, by wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest luksusowo wyposażone auto marki Renault Megane kombi. Zanim jednak stanie się właścicielem, musi odpowiedzieć na proste pytanie, dotyczące tytułu filmu Krzysztofa Kieślowskiego. Jerzy wpada w panikę, dostaje bowiem do wyboru trzy kolory i kompletnie nie ma pojęcia, który wybrać. Tuż przed upływem regulaminowego czasu jego wzrok pada na czerwoną etykietę butelki wódki. Zrozpaczony rzuca więc w słuchawkę: "Czerwony" i - ku swemu zdumieniu - wygrywa. Kluczyki do odbioru za kilka dni. Od tej pory jego pozycja w miasteczku zmienia się całkowicie. Wcześniej wyszydzany i wyśmiewany, teraz staje się szanowanym obywatelem. Znika gdzieś opryskliwość sprzedawczyń, rodzina brata niespodziewanie zaprasza go na uroczysty obiad. Zmienia się także sam Jerzy. Postanawia podjąć walkę o utraconego, dorastającego syna i żonę, która związała się z właścicielem wypożyczalni wideo. Sprawa jednak nie jest łatwa, gdyż Artur od dawna pogardza ojcem - nieudacznikiem, zaś Kasia to lokalna piękność o bajecznej figurze i biuście, który okolicznych mężczyzn przyprawia o zawrót głowy, a ich żony o ataki furii przemieszanej z zazdrością. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GRA
Opowiadanie
AutorJarosław Sokół

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2000
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich
  nagroda za "twórcze przedstawienie współczesności"
2022.03.26 09:16:20
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency