Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

13 POSTERUNEK 2

11

 • Odcinek serialu
 • 31 min

Ciągły widok Kasi spotykającej się z Bączkiem bardzo źle wpływa na Czarka, któremu coraz bardziej zaczyna dokuczać samotność. Dlatego zachęcony przez Jolę i Agnieszkę, czy raczej tylko przez Jolę, próbuje odnowić dawne znajomości, ale jedyna dziewczyna, z którą udaje mu się umówić to wątpliwe dzieło chirurgii plastycznej. Wieczór nie należy więc do udanych. Widząc bezradność byłego chłopaka, Jola proponuje mu randkę ze swą znajomą, wykładowczynią historii sztuki. Czarek próbując zaimponować dziewczynie cytuje jej szkolny podręcznik do plastyki, lecz ta w konsekwencji stwierdza, że jest "nadętym bufonem". Do akcji wkracza więc Arnie, którego znajoma - instruktorka aerobiku - wydaje się być odpowiednią kandydatką dla posterunkowego. Również ją Czarek próbuje oczarować mówiąc, iż kocha sport, chociaż po chwili jazdy na rowerze spada z niego. Mimo faktu iż dziewczyna jest całkiem ładna i stara się dobrze wypaść, Czarek nie widzi dla nich przyszłości. Mija miesiąc podczas którego posterunkowy spotyka się z wieloma kobietami, ale żadna nie przypada mu do gustu. Jest już całkowicie zrezygnowany. Jola informuje go, że niektóre kobiety lubią twardzieli, więc może powinien w ten sposób zaimponować następnej kandydatce. Na nocnej zmianie zjawia się kobieta, blondynka, ale z wyglądu całkowite przeciwieństwo Kasi, która chce schronić się na posterunku przed brutalnym mężem, gdyż chce od niego odejść i obawia się o życie. Czarek pozwala jej zostać na noc w celi, ale w międzyczasie próbuje grać twardziela. Kiedy jednak kobieta stwierdza, że po swych przeszłych doświadczeniach wolałaby kogoś wrażliwego, posterunkowy błyskawicznie zmienia się w czułego faceta. Niestety na kobiecie nie robi to wrażenia, bowiem uważa to spotkanie za początek pięknej przyjaźni. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

12

 • Odcinek serialu
 • 25 min

Czarek daje wszystkim do zrozumienia jak spędził noc z kobietą szukającą schronienia przed mężem (Ewą). Kasia jednak bardziej jest przejęta pierścionkiem zaręczynowym od Bączka, który niestety okazuje się być kawałkiem szkła. Piękny brylant od swego męża pokazuje Ewa. Ponieważ postanawia pozbyć się klejnotu, skwapliwie korzysta z tego Czarek. Tymczasem zjawia się Stępień, który znowu nie widzi, okazało się bowiem, że operację zrobił sobie u znachora w Meksyku, a resztę pieniędzy od Czarka przepuścił w Stanach Zjednoczonych. Posterunkowy jest wściekły i przekonany, że zatrzymałby Kasię przy sobie, gdyby miał te 100 tysięcy dolarów. Mężem Ewy okazuje się być niejaki "Salceson" - owiany złą sławą złodziej samochodów. Czarek jest przerażony i najpierw próbuje pozbyć się Ewy, potem postanawia jej bronić. Stara się ochronić Kasię, której zmiana się właśnie zaczęła, ale ta nie chce odejść. "Salceson" upomina się o żonę najpierw przez swego człowieka, później zjawia się osobiście z czterema ochroniarzami. Ewa decyduje się wrócić do męża, mimo że Czarek próbuje ją od tego odwieść. Ostatecznie Ewa z mężem odchodzą zostawiając Czarka i Kasię związanych i umieszczonych na wymyślnej pułapce, która wkrótce ma doprowadzić do wybuchu bomby. Do eksplozji niechybnie by doszło, gdyby nie Stępień, który najpierw usuwa bombę, a potem amortyzuje upadek Czarka i Kasi. Czarek, który wcześniej podczas próby uwolnienia się z więzów przypadkiem pocałował Kasię, teraz postanawia się jej oświadczyć, chociaż wciąż są skrępowani. Daje jej brylant Ewy i proponuje wymianę go na mniejszy pierścionek i bankiet zaręczynowy. Kasia przytula się do posterunkowego. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

13

 • Odcinek serialu
 • 31 min

Komendant ostrzega Czarka, że inspektor Pierzchała i Kot uznali go za niebezpiecznego maniaka seksualnego i za jeszcze jedną wpadkę wyrzucą go z pracy. Czarek rzeczywiście ma pewne problemy, których przyczyną jest Kasia odmawiająca mu cielesnych uciech do czasu zaręczyn. Te mają odbyć się na oczach wszystkich. Grozi mu również, że odejdzie jeśli zobaczy u jego boku jakąś dziewczynę. Na nieszczęście dziewczyna wkrótce się zjawia. Jest nią Basia - koleżanka Czarka z technikum, która twierdzi, że ma z nim dziecko. Okazuje się również być głównym świadkiem inspektorów przeciwko posterunkowemu, o czym wcześniej wspominali. Piętnastoletni rzekomy syn Czarka, poczęty w szkolnym związku, według słów matki czeka na spotkanie z ojcem przed posterunkiem. Kiedy więc za chwilę wchodzi chłopak w takim wieku, Czarek zaprzecza, iż jest jego ojcem, chociaż nastolatek chciał tylko zgłosić kradzież roweru i wie, kto jest jego ojcem. Posterunkowy obiecuje Basi alimenty, prosi jednak, żeby nie mówiła nikomu o dziecku, a zwłaszcza Kasi, chociaż ta z fragmentów rozmów zaczyna się wszystkiego domyślać. Basia chce, by jej syn miał ojca, więc Czarek proponuje, że Rysio mógłby go udawać. Ponieważ nie przypada jej do gustu, kolejnym "tatusiem" ma być Arnie. Rysio jednak uparcie trzyma się swojej wersji i kiedy ponownie zjawiają się inspektorzy słyszą, że synem Basi jest i Rysio, i Arnie, lecz nie Czarek. Po przesłuchaniu Rysio wydaje Czarka, ten jednak upiera się teraz przy Arniem, który chętnie opowiada o "swym" związku z Basią. Inspektorzy, podobnie jak już całkiem załamana Kasia, nie wierzą w to i sądzą, że to Czarek jest ojcem. W końcu posterunkowy nie wytrzymuje i przyznaje się do ojcostwa. Rzuca pracę i wychodzi, ale tylko na chwilę, bowiem na posterunek wchodzi... czarnoskóry syn Basi. Czarek szybko powraca i oświadcza się uradowanej Kasi. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

14

 • Odcinek serialu
 • 32 min

Kiedy komendant i Andżela z powodu grypy udają się do domu, na posterunku pozostaje tylko Czarek i Kasia. Tych również dopada choroba, ale szczęśliwie się składa, gdyż Arnie właśnie aresztował Rosolaka, który ukradł szczepionki przeciw grypie. Policjanci postanawiają się zaszczepić w nadziei, że to pomoże zwalczyć wirusa. Niestety czas mija, a żadne pozytywne efekty działania specyfiku nie nachodzą. Wręcz przeciwnie policjantom wszystko zaczyna się wydawać absurdalne, choć i przed zażyciem szczepionki takie było. Bo oto na posterunek przybywa mężczyzna z pralką automatyczną na wózku, w której rzekomo zabarykadował się jego syn. Czarek obiecuje wydostać chłopaka za godzinę. Niestety ani prośby, ani stanowcze rozkazy wyjścia nie pomagają. W międzyczasie zjawia się kobieta z mężem i prosi o radę, bowiem jej mężowi wydaje się, iż jest łososiem i tak też się zachowuje. Powraca właściciel pralki, ale ponieważ syn nadal tkwi w urządzeniu, Czarek każe mu przyjść z matką. Ponieważ jednak nie precyzuje czyją, mężczyzna przyprowadza swoją matkę oraz matkę syna. Tymczasem policjanci zaczynają mieć halucynacje: Kasia zamiast Czarka widzi skąpo odzianych, dobrze zbudowanych młodzieńców, Czarkowi zamiast Kasi ukazuje się duchowny, a zamiast Arniego - osioł, z kolei Arnie patrząc na przybyłą niedawno Agnieszkę widzi ubraną w skórę kobietę gotową na wszystko. Zaczynają też podejrzewać, że jest to efekt działania szczepionki, która okazuje się być skradziona ze szpitala psychiatrycznego. Nie wszystko jednak co wydawało się absurdalne, było wymysłem wyobraźni pracowników posterunku. Wpada Stępień i chwali się złowieniem 180-centymetrowego, gadającego łososia, a z pralki rzeczywiście wychodzi chłopak, na dodatek wyprany, gdyż urządzenie przypadkiem zostało w międzyczasie włączone. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

15

 • Odcinek serialu
 • 30 min

Kiedy w pobliskim szpitalu zostaje ogłoszony alarm bombowy i ewakuacja pacjentów, na 13 Posterunku zjawia się karetka z dwoma pacjentami, którzy na jakiś czas mają tu zostać. Na nieszczęście pojawia się także trzeci pacjent, u którego co prawda podejrzewano zgon, ale okazało się, że został otruty muchomorami przez teściową. Także Arniemu trzeba udzielić pomocy, bowiem przejechał go kierowca karetki. Czarek nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy, ale ponieważ przybyła Mirella Ciapara transmituje na żywo poczynania policjantów i obiecuje dla nich nagrodę, obiecuje zająć się pacjentami. Sprawę ułatwia fakt, że Rysio studiował 4 lata chirurgię, którą rzucił, gdyż znudziło mu się zszywanie, a i Kasia chciała kiedyś zostać pielęgniarką. Z zatruciem pokarmowym radzą sobie dosyć szybko, wymuszając u mężczyzny wymioty. U kolejnego pacjenta trzeba przeszczepić lewą nogę. Z tym są same problemy -- najpierw nie można jej znaleźć, a kiedy to się udaje okazuje się, że jest prawa i na dodatek żeńska. Policjanci-lekarze postanawiają więc zająć się trzecim przypadkiem i dokonać wycięcia pacjentowi wyrostka, co też nie jest proste z powodu braku narzędzi chirurgicznych. W końcu Rysiowi udaje się rozciąć brzuch pacjenta, ale zamiast wyrostka wycina coś, co Czarkowi przypomina nerkę, a potem sam się zacina. Czarek więc usuwa go z drogi i sam kończy operację, gdyż współpraca z ocuconym Arniem też nie przynosi efektów. Posterunkowy wycina w końcu wyrostek, którym karmi Pershinga. Nerki nie udaje mu się wszczepić z powrotem, więc zszywa nieszczęśnika zszywaczem, gdyż i on ma problem z nićmi. Mirella widząc to wszystko mdleje. Wtedy zjawia się kierowca karetki, by zabrać pacjentów z powrotem do szpitala. Ponieważ bomba przypadkiem trafiła razem z łóżkiem na posterunek, Czarek korzystając z okazji wypycha je (i przypadkiem również kierowcę) na zewnątrz, gdzie eksploduje. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

16

 • Odcinek serialu
 • 31 min

Po obejrzeniu programu o UFO wśród policjantów toczy się rozmowa o przybyszach z obcych planet. Przerywa ją komendant, który nakazuje wyjąć z archiwum teczki osobowe, gdyż "góra" chce zweryfikować dane. Kiedy Czarek i Kasia znajdują pustą teczkę komendanta zaczynają podejrzewać, że jest ufoludkiem. Zostają jeszcze utwierdzeni w tym przekonaniu, widząc komendanta z zieloną mazią na twarzy, którą tak naprawdę jest maseczka piękności. Przybyły Arnie widzi z kolei Pershinga usmarowanego maseczką, więc policjanci i jego uznają za kosmitę. Kiedy nagle zjawia się Rysio, dochodzą do wniosku, że to na pewno Pershing przeobraził się w Rysia. Rysio informuje więc komendanta o podejrzeniach policjantów. Komendant postanawia więc ich nastraszyć. Charakteryzuje się na prawdziwego kosmitę tak skutecznie, że udaje mu się przestraszyć nawet Pershinga, a później Kasię, która na jego widok mdleje. W międzyczasie Czarek i Arnie szukają jakichś śladów w łazience i słysząc wrzask Kasi postanawiają wyjść i rozprawić się z "obcym". Komendant kryje się więc w szafie. Czarek przeszukuje więc akta komendanta w jego gabinecie, ale przeszkadza mu Rysio, który wrócił z patrolu. Posterunkowy najpierw udaje stolik, a potem powala go deską, gdyż wciąż sądzi, że jest ufoludkiem. Tymczasem komendant po wyjściu z szafy straszy Arniego i przybyłego właśnie księdza, który jest przekonany, że zobaczył szatana. Oboje mdleją, a komendant opuszcza posterunek. Kasi wraca świadomość i mówi Czarkowi, że podejrzewa, iż komendant się tylko z nimi bawił. Po chwili otwierają się drzwi posterunku, w których stoi komendant w stroju wędkarza i całym ekwipunkiem i informuje, że właśnie wrócił z dwutygodniowego pobytu na Mazurach. Słysząc te słowa, Czarek i Kasia przestają w ogóle wątpić w życie pozaziemskie. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

17

 • Odcinek serialu
 • 30 min

Po tym jak Czarek próbując wytłumaczyć Arniemu, o co chodziło w filmie "Olbrzym" z Rock'iem Hudsonem (który był gejem), na moment wciela się w rolę geja, wszyscy zaczynają sądzić, iż rzeczywiście nie jest heteroseksualistą. Wydaje się to również potwierdzać wizyta przyjaciela Czarka z dawnych lat -- homoseksualisty Juliusza oraz zachowanie Czarka, który kupuje sobie apaszkę i jedwabną koszulę. Mimo że posterunkowy zaprzecza jakoby był gejem, żaden z policjantów mu nie wierzy, a Kasia jest wściekła, że ją okłamywał. Kiedy więc w barze dla gejów wybucha bijatyka, komendant wysyła właśnie Czarka, a w międzyczasie wysyła zapytanie do Komendy Głównej, jak załatwić ten problem. Następnego dnia Czarek widząc, że jego wyjaśnienia nic nie dają, zaczyna twierdzić, iż jest gejem i tak też się ubiera, wypowiada i postępuje. Widzi go cała Polska, bowiem Mirella Ciapara robi o nim reportaż. Wkrótce posterunkowy otrzymuje listy z wyrazami poparcia i zaproszenia do udzielenia wywiadów. Kiedy jednak zjawia się oficer z KG Policji, zaczynają się kłopoty. Najpierw co prawda obiecuje Czarkowi awans na stanowisko koordynatora ds. przestępstw wśród gejów, ale gdy zostaje z nim sam na sam, przyznaje się, że sam też jest homoseksualistą i próbuje zabawić się z Czarkiem. Ten musi chronić się w celi, a klucze od niej wyrzuca przez okno, aby na wypadek kolejnych obietnic oficera uniemożliwić sobie wyjście w chwili słabości. Oficer próbuje przepiłować kraty, ale kiedy powraca Juliusz i wyjaśnia, że Czarek woli kobiety, rezygnuje i opuszcza posterunek, a za nim Juliusz. Ponieważ w międzyczasie przyszła Kasia i usłyszała słowa Juliusza, uradowana postanowiła dokończyć przepiłowywanie krat. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

18

 • Odcinek serialu
 • 28 min

Czarek rozpoczyna dzień od aresztowania studenta, który dłubał w nosie nie swoim palcem, ale... jego. Później zjawia się zmartwiona Agnieszka, bowiem nauczycielka historii chce ją usunąć ze szkoły jeszcze przed maturą. Jednak nawet jeśli tego nie zrobi, ma ona niewielkie szanse dobrze napisać egzamin, który odbędzie się za trzy dni. Ale Czarek wpada na pomysł obrazowego przedstawienia Agnieszce historii świata tak, by szybko opanowała całą wiedzę. Swą pomoc oferują także Kasia, Andżela, Arnie i Rysio. Policjanci rozpoczynają od greckich filozofów i mędrców, następnie przedstawiają ważne sceny z historii Cesarstwa Rzymskiego, takie jak zamordowanie Cezara. Wreszcie dochodzą do początków państwa polskiego i inscenizują legendę o Lechu, Czechu i Rusie, nawiązują także do Popiela. Ważną część zajmuje chrzest Polski i przyjęcie chrześcijaństwa od Czech. Natomiast następne kilkaset lat -- od Bolesława Chrobrego przez rozbicie dzielnicowe aż do Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego -- Czarek omawia skrótowo. Agnieszka jest zmęczona nawet oglądaniem "obrazków" z historii i zasypia. Czarek złości się na nią, a kiedy czyta jej zeszyt, jest już całkiem wściekły. Kontynuuje jednak przedstawianie dziejów swego kraju i wciela się w rolę Jagiełły, Rysio natomiast -- Juranda ze Spychowa, który twierdzi, że został oślepiony przez Krzyżaków. Jagiełło mu nie wierzy, zwłaszcza kiedy widzi przyjaźnie nastawionych rycerzy zakonu (Arniego i Andżelę), przynoszących pod Grunwald dwa nagie miecze. Do pogromu Krzyżaków jednak dochodzi, bowiem ślepy Jurand przypadkiem zabija Ulrich'a von Jungingen'a (Arniego), a kolejnemu rycerzowi ucina rękę (Andżeli). Na przedstawieniu w jaki sposób padł kwiat rycerstwa zakonu, kończy się pierwsza część inscenizacji. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

19

 • Odcinek serialu
 • 28 min

Druga część przedstawiania historii świata Agnieszce rozpoczyna się od Czarka w roli Mikołaja Kopernika. Kolejnym istotnym okresem jest wiek XVIII, czyli czasy Stanisława Augusta i wolnej elekcji. Ponieważ ważną ich postacią była caryca Katarzyna, w jej rolę wciela się Kasia, chociaż wszyscy zgodnie stwierdzają, że lepiej pasowałaby do niej Andżela. Tymczasem Czarek, Arnie i Rysio tak bardzo wczuwają się w grane role szlachty, a zwłaszcza tę ich część, która jest związana z winem, że wkrótce są całkowicie zalani. Czarek dochodzi do rozbiorów, więc sam się rozbiera, akurat w momencie kiedy zjawia się komendant. Jest on gotowy wszystkich ukarać, ale kiedy dowiaduje się w jakim celu to robili, decyduje się odstąpić od kary, jednak sprawdzi, czego nauczyła się Agnieszka. Czasy rewolucji październikowej pomaga przedstawiać Stępień, czyli Lenin. Reszta przebiera się za Indian, bowiem są oni czerwoni tak jak komuniści i tańczy. Głównymi postaciami okresu II wojny światowej są Hitler (Czarek), generał Hermann (komendant) oraz Ribbentrop (Arnie). Hitler wciąż maluje i jest niechętny wypowiedzeniu wojny, ale kiedy dowiaduje się, że Polacy odmówili mu w sprawie zorganizowania wystawy jego obrazów, w stanowczym przemówieniu zapowiada najazd. Pozostają jeszcze czasy powojenne, ale Czarek w obawie przed zemstą komunistów nie chce o tym zbyt wiele mówić, poprzestaje tylko na stwierdzeniu, że pozostały po nich dziurawe drogi. Komendant pyta teraz Agnieszkę, czego się nauczyła. Okazuje się, że niewiele, gdyż dziewczyna dokładnie wszystko miesza. Czarek jest już gotowy zastrzelić nauczycielkę siostry, ale wpada na pomysł, że zorganizuje na posterunku maturę dla funkcjonariuszy, w której weźmie udział także Agnieszka. Wcześniej wychodzi bowiem na jaw, że również Rysio nie zdał egzaminu dojrzałości. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

20

 • Odcinek serialu
 • 32 min

Na nieszczęście Agnieszki matura na posterunku zostaje nagłośniona i odbędzie się w obecności wielu obserwatorów. Czarek namawia komendanta do matury, ale bezskutecznie, gdyż ten twierdzi, że już ją ma. Ostatecznie do matury przystępuje Agnieszka, Rysio i Czarek. Pierwsza przeszkoda, czyli Inspektor Zofia zostaje ogłuszona i wyniesiona owinięta w dywan. Kolejnych, czyli dziennikarza, dwóch pań z kuratorium oraz komisji egzaminacyjnej już pozbyć się nie można, ale jak się później okaże większość z nich została przekupiona przez Czarka. Następny problem pojawia się, kiedy nadajnik ukryty w misiu Agnieszki, przez który Arnie jej podpowiada najpierw jest głuchy, a potem słychać go na całym posterunku, więc Czarek musi go zniszczyć razem z misiem. Agnieszka odpowiada na kolejne pytania, ale mimo że nie odpowiada płynnie i miesza niektóre wydarzenia, to i tak wypada najlepiej ze wszystkich. Czarek bowiem udaje debila, a Rysio ma zepsuty aparat słuchowy, więc nie może odpowiedzieć na żadne pytanie. Jednak zdanie egzaminu przez Agnieszkę staje się wątpliwe, kiedy ta nie zna daty rozpoczęcia II wojny światowej ani nazwiska naukowca, którego odkrycie umożliwiło powstanie bomby atomowej. Na szczęście śpiewająco opowiada o wojnie polsko-bolszewickiej, dzięki Czarkowi któremu udaje się przemycić książkę do historii, z której Agnieszka czyta. Komisja ogłasza, że Agnieszka i Rysio zdali maturę, ten ostatni dzięki swej niepełnosprawności. Wtedy zjawiają się prawdziwi dziennikarze, którzy zostali zmyleni, co do godziny rozpoczęcia matury. I wszystko skończyłoby się całkiem dobrze, gdyby nie fakt, że w protokole zamiast Czarka widniało nazwisko komendanta i następnego dnia w gazecie ukazał się artykuł o tym, że Władysław Słoik nie odpowiedział na żadne pytanie. Wściekły komendant pokazał Czarkowi świadectwo maturalne, a następnie postanowił ręcznie wymierzyć mu karę za znieważenie. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.04.15 00:16:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor