Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOCHAJMY SIĘ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1974
 • Premiera:
  1974. 11. 11
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2070 m, 72 min

Zrealizowany w autentycznej scenerii i z udziałem grających samych siebie mieszkańców (rodziny Bonkowskich, Cabanowskich, Jaroszów, Jakubowskich, Petrykowskich, Mackiewiczów, mieszkańcy wsi Zdunówek, Sierakowo, Niedróż Stary i PGR Kondrajec) mazowieckiej wsi poetycki dokument przemian obyczajowych współczesnych chłopów. Od lat trwa "święta wojna" o łąkę między chłopami a Państwowym Gospodarstwem Rolnym. Dwudziestemu trzeciemu dyrektorowi udaje się doprowadzić do pojednania i pokoju, co odbywa się w czasie koncertu, jaki daje pochodzący z tej wsi młody pianista.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1974
  Nagroda im. Andrzeja Munka (przyznawana przez PWSFTviT)
 • 1975
  Don Kichot (Nagroda PF DKF)
  przyznana podczas VII Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie
 • 1974
  Samowar, Nagroda Entuzjastów Kina (przyznawana przez DKF w Świebodzinie)
 • 1974
  Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film")-w kategorii: debiut reżyserski
2019.10.01 00:12:25
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl