Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPÓŹNIONA PODRÓŻ

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Premiera:
  1999. 01. 19
 • Czarno-biały, 24 min

  Lokacje: Łódź - ul. Piotrkowska (pizzeria "Solo Pizza", Grand Hotel"), Al. Piłsudskiego (bank PKO SA), Lunapark.

Miniatura filmowa młodego reżysera Wojciecha Żogały, rejestrująca niektóre paradoksy polskiej rzeczywistości drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych. Bohaterowie noweli to dwoje starych nędzarzy, którzy na wysypisku śmieci znajdują torbę pełną pieniędzy. Wydaje się, że w cudowny sposób otwiera się przed nimi droga do lepszego życia. Nic podobnego. Okazuje się bowiem, że w raczkującym polskim kapitalizmie ważniejsze są pozory bogactwa niż ono samo. Gdy biedacy chcą wpłacić pieniądze do banku, zostają wyproszeni. Nie mają nawet po co wchodzić do eleganckich sklepów i restauracji. Nieoczekiwanie udaje im się wynająć na noc apartament w luksusowym hotelu. Na moment fortuna się do nich uśmiecha. Kobiecie śni się nawet, że mieszka wraz ze swym towarzyszem we własnym domku, gdzieś na malowniczym odludziu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.20 00:28:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor