Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHOINKA STRACHU

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1982
 • Premiera:
  1990. 02. 20
 • Czarno-biały, 1510 m, 53 min

Sierpień 1980 roku. Ekipa telewizyjna odwiedza znanego pisarza w jego willi. Arogancki, cyniczny dziennikarz przeprowadza wywiad. Na jego prowokujące pytania pisarz odpowiada banałami. Po wyjściu gościa jest jednak zdenerwowany. W trakcie bezsennej nocy rozważa, co bardziej mu się opłaca - artystycznie, prestiżowo, politycznie - jechać, czy nie jechać do strajkujacych stoczniowców. Kilka miesięcy później pisarz obserwuje ludzi czekających przed gmachem sądu w Warszawie na zarejestrowanie NSZZ "Solidarność". W tłumie dostrzega znajomą twarz. Rozpoznaje agenta SB, który "opiekował się" nim w latach 50. Teraz bez problemu wprowadza pisarza do gmachu sądu, by mógł przyjrzeć się z bliska rozgrywającym się tu wydarzeniom. Panowie wymieniają wspomnienia. Można z nich wysnuć wniosek, skąd bierze się obecny oportunizm pisarza. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:58:15
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency