Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REISE IN DER TOD

 • Tytuł polski: PODRÓŻ DO ŚMIERCI

w TATORT

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska, Niemcy
 • Rok produkcji:
  1996
 • Gatunek:
  Film kryminalny
 • Barwny, 89 min

  Plenery: Kraków, Podhale.

Przygody bohatera "Ekstradycji" Ola Halskiego tym razem w wersji pełnometrażowej jako jedna z części niemieckiego cyklu sensacyjnego "Tatort".
Wybuch bomby w Krakowie zabija żonę komisarza niemieckiej policji. Czy była tylko przypadkową ofiarą gangsterskich porachunków, czy też - w tajemnicy przed mężem - prowadziła jakieś podejrzane interesy? Komisarz Halski dostaje zadanie wyjaśnienia przyczyn śmierci kobiety. Szybko przekonuje się, że rozwiązania zagadki trzeba szukać poza granicami Polski. Pierwszy trop prowadzi do Niemiec. Później okazuje się, że zgon żony policjanta to tylko element wielkiej międzynarodowej afery. Początkowo śledztwo, kierowane przez Olgierda napotyka trudności. Ich przyczyną są działania krewkiego niemieckiego komisarza i jego pomocnika, którzy postanawiają na własną rękę znaleźć sprawców zbrodni. Niebawem jednak między policjantami z Polski i Niemiec dochodzi do porozumienia. Wzajemne spory i niesnaski zastępuje współdziałanie. Efekty nie każą na siebie długo czekać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2016.04.04 21:10:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl