Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ARMELLE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska, Węgry
 • Rok produkcji:
  1990
 • Premiera:
  1993. 12. 22
 • Barwny, 69 min

  Lokacje: stacje kolejowe: Warszawa Główna, Warszawa Centralna, Czachówek Środkowy.

Piotr, student socjologii, syn prominentnego naukowca spędza lato w Warszawie. Bawi się ze swoimi przyjaciółmi. Pewnego dnia zostaje wysłany do prowincjonalnego hotelu robotniczego, aby napisać "prawdziwy reportaż". W pełnym "żuli" pociągu spotyka piękną Armelle. Wysiada z nią na leśnej stacyjce. Idą do jej domu. Nagle Piotr zostaje zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Napastnik znika tak nagle, jak się pojawił. Kobieta umawia się z Piotrem na następny dzień. Piotr powraca na stacyjkę i rozpoczyna poszukiwania swej ukochanej...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ARMELLE
Opowiadanie
AutorIreneusz Iredyński
2022.05.21 07:20:46
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency