Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

THE SECRET OF COACH 13

 • Tytuł polski: TAJEMNICA TRZYNASTEGO WAGONU
 • Tytuł alternatywny: LA TREIZIEME VOITURE
 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska, Francja
 • Rok produkcji:
  1993
 • Barwny, 90 min

  Lokacje: Warszawa (Pałac Kultury i Nauki), stacje i dworce kolejowe: Wrocław Główny, Wrocław Świebodzki, Łupków, Paryż (Gare du Nord), Hannover.

Valentin ma dwadzieścia parę lat i mieszka w Paryżu. Pewnego dnia dzwoni do niego jego ciotka, Tania, rosyjska emigrantka, która od lat mieszka w Szkocji. Valentin prawie jej nie zna, ale kiedy Tania proponuje mu wspólną podróż do Moskwy, o czym marzyła od bardzo dawna, chłopak przystaje na jej propozycję. Energiczna cioteczka nie daje mu zresztą wielkiego wyboru.
Ekspresem "Molier" oboje wyruszają pewnego ranka znad Sekwany do Rosji. Do tego samego pociągu wsiada też hrabia Charles Malasset, biznes-woman Chloe Granval i jej młoda tłumaczka Natalia oraz wielu innych pasażerów, którzy - jak się wkrótce okaże - wcale nie są tymi, za których się podają.
Po drodze do moskiewskiego ekspresu zostaje dołączony trzynasty wagon, towarowy, a Valentin stwierdza w swoim przedziale, że zamieniono mu walizkę. Odnosi cudzą własność do wagonu bagażowego, gdzie - ku swojemu przerażeniu - znajduje trupa konduktora bagażowego. Alarmuje pasażerów, ale gdy wracają razem na miejsce, okazuje się, że zwłoki zniknęły, a na miejscu zabitego siedzi już inny mężczyzna, który zapewnia, że nic się nie wydarzyło.
Na najbliższej stacji ciotka wysyła Valentina po wodę mineralną. Ktoś próbuje uniemożliwić chłopakowi powrót na czas do odjeżdżającego pociągu, ale po szaleńczym biegu Valentin dopada w końcu oddalający się skład. Jest coraz bardziej zaniepokojony tym, co się dzieje, nie umie tego wyjaśnić. Na wieczornym przyjęciu w wagonie restauracyjnym wypija za dużo wina i kiedy wychodzi na korytarz zaczerpnąć świeżego powietrza, traci przytomność. Budzi się w wagonie na bocznicy, ale i tym razem szczęście mu sprzyja. Zawiadowca wskazuje mu odjeżdżający właśnie pośpieszny do Hanoweru, którym Valentin może dogonić swój pociąg.
Tymczasem wychodzi na jaw, że ekspresem "Molier" podróżuje grupa przestępców pod kierunkiem pani Granval, której celem jest tajemnicza skrzynia znajdująca się w trzynastym wagonie. Realizując starannie opracowany plan, złodzieje dostają się do wagonu, blokują systemy alarmowe i wykradają cenną zawartość skrzyni. Zanim pociąg wjedzie na dworzec w Hanowerze, znów wszystko wydaje się w najlepszym porządku. Ale do moskiewskiego ekspresu wraca Valentin, któremu intuicja podpowiada, że w pociągu dzieje się coś niedobrego, a przygody, które przeżył nie były dziełem przypadku. Chłopak postanawia za wszelką cenę wyjaśnić, co się za tym kryje. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:54:51
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego