Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRIO

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Premiera:
  1987. 09. 18
 • Barwny, 57 min

Danka pracuje jako tancerka w teatrze muzycznym. Brak sukcesów zawodowych i nieudany romans z żonatym mężczyzną wyzwala w niej pragnienie zmiany dotychczasowego stylu życia. Postanawia zatem rozstać się z Markiem i nawiązać współpracę z amatorskim zespołem pantomimy, w którym występuje Janek, jej dawny przyjaciel. Między nimi rodzi się uczucie. Danka rezygnuje z etatu w teatrze, by w całości poświęcić się realizacji spektaklu "Orfeusz i Eurydyka". Przedstawienie odnosi sukces, zespół występuje w Berlinie Zachodnim, ale aktorzy - Danka i Janek czują się wykorzystywani przez Artura, twórcę i reżysera pantomimy. Zastanawiają się nad rozwiązaniem kontraktu z Arturem. Kłopoty finansowe zmuszają ich do utworzenia grupy baletowej i występów w lokalu nocnym. Artur wyjeżdża do Berlina Zachodniego i pozostawia aktorów ich własnemu losowi. Janek marzy o zdobyciu kontraktu na Zachodzie i pracy w lokalach nocnych. Danka buntuje się, porzuca Janka, by samodzielnie doprowadzić do wystawienia "Orfeusza i Eurydyki". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:20:45
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency