Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OJCOWIZNA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Premiera:
  1987. 10. 14
 • Barwny, 63 min

  Lokacje: Lublin, Kazimierz nad Wisłą.

Jacek Kalaciński jako jedyny z licznego rodzeństwa zostaje na wsi do pomocy starym rodzicom w pracy na roli. Dzieje się to kosztem obiecującej kariery sportowej. Rezygnacja z dalszej nauki oburza Jolę, dziewczynę Jaśka. Wymaga jednak tego sytuacja rodzinna - ciężko chory ojciec przebywa w szpitalu. Pewnego dnia Jasiek spotyka w dyskotece Jolę w towarzystwie innego mężczyzny. W odruchu zazdrości zaprasza dziewczynę wraz z przyjaciółmi do drogiego lokalu. Rozdrażniony swobodnym zachowanie swoich gości, robi im awanturę, co prowadzi do zerwania z Jolą. Nadchodzą żniwa. Jasiek ciężko pracuje - nikt z rodzeństwa nie pokwapił się do pomocy. Wszyscy natomiast przyjeżdżają na złote gody rodziców. Pod wpływem alkoholu Jasiek czyni im gorzkie wymówki i opuszcza dom rodzinny. Na rynku w Kazimierzu trwają zdjęcia do filmu o awansie wiejskiej młodzieży. Reżyser angażuje Jaśka jako wykonawcę głównej roli. Znudzony atmosferą panującą w filmowym światku chłopak wraca do domu, gdzie trwają przygotowania do przekazania gospodarstwa państwu. Jasiek ostro przeciwstawia się decyzji rodziców.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.25 00:13:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor