Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYLICZANKA

  • Film fabularny - telewizyjny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 35 min

    Lokacje: Łódź (ul. Zielona przy Piotrkowskiej).

Bohaterem filmu jest dziesięcioletni Artur. Chłopca samotnie wychowuje ojciec, który ma z synem duże problemy. Matka zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Artur wprawdzie przeżył, ale odniósł poważne obrażenia i jest skazany na wózek inwalidzki. Choć minęło już sporo czasu od tragedii, nie potrafi się pogodzić ze śmiercią matki, nie może o niej zapomnieć. Opłakuje ją, wraca wspomnieniami do szczęśliwego dzieciństwa. Często ogląda kasety wideo z nagraniami z przeszłości, gdy cała rodzina była razem.
Ojciec Artura, Adam Wagner, również bardzo przeżył śmierć żony. Teraz jednak próbuje zacząć wszystko od nowa. Chce spędzić resztę życia u boku kochającej go, uroczej Marty. Ona zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, usiłuje zdobyć sympatię i zaufanie Artura. Chłopak nie chce jednak zaakceptować obcej kobiety w domu. Nienawiść do ojca i jego kochanki rośnie. Aby stłumić ból i cierpienie, zamyka się w swoim komputerowym świecie. Artur zna komputer od podszewki, potrafi swobodnie poruszać się w sieci, po mistrzowsku pokonuje najwyższe stopnie wtajemniczenia. Kontrolując dyskietki ojca, który pracuje naukowo w elektrowni, poznaje tajne dane i kody dostępu. Bez problemu włamuje się do systemu komputerowego, wywołując niemałe zamieszanie. Ale sprawy niespodziewanie wymykają się spod kontroli. Przerażony Artur próbuje zapobiec gigantycznej awarii elektrowni, która może zagrozić całemu miastu.
W tym czasie w domu pojawia się Marta, której chłopak nienawidzi. To przez nią próbował mścić się na ojcu. Teraz jednak potrzebuje jej pomocy. Chociaż przez cały czas milczał, w obliczu zagrożenia musi prosić ją o pomoc. Nieoczekiwanie nawiązuje się między nimi nić porozumienia. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:20:42
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman