Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GNIEW

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Premiera:
  1998. 02. 27
 • Gatunek:
  Film obyczajowy, Film sensacyjny
 • Barwny (Eastman Kodak), dźwięk: Dolby Stereo, 79 min

Mocny dramat z wątkiem sensacyjnym Marcina Ziębińskiego, reżysera kostiumowego filmu "Kiedy rozum śpi", a także znanych seriali telewizyjnych: "Kopciuszek", "Dublerzy", "Bank nie z tej ziemi".
"Gniew" rozpoczynają nakręcone w półmroku brutalne sceny przemocy. Bohater - przystojny, pewny siebie Paweł - odniósł w życiu sukces, ale teraz grunt zaczyna mu się palić pod nogami. Wraz ze swoim wspólnikiem Markiem wdał się w niebezpieczny układ, a kiedy odkrywają poważny przekręt, kompan Pawła nieomal przypłaca życiem próbę zatrzymania bezcennych dokumentów. Przebywający w szpitalu z ciężkimi obrażeniami Marek radzi wspólnikowi, by uciekał z miasta jak najdalej, bo i jemu może się przytrafić nieszczęście. Nadarza się właśnie znakomita okazja, by zaszyć się w głuszy przynajmniej na jakiś czas, dopóki sprawa nie przycichnie.
Paweł spotyka się z mecenasem w celu ustalenia warunków przejęcia spadku po zmarłym stryju. Po połowie z bratem odziedziczył ogromną posiadłość położoną na kompletnym odludziu, wśród bagien i lasów. Jeszcze przed odebraniem kluczy od mecenasa zabiera narzeczoną Magdę i ucieka samochodem z miasta. Włamują się do posiadłości stryja przez okno. Znajome kąty przywołują wspomnienia z dawnych lat. W dzieciństwie Paweł spędzał tu ze swoim młodszym bratem Piotrem każde wakacje. Potem jednak ich drogi się rozeszły. Piotrek miał zaledwie siedem lat, kiedy ich rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Chłopak trafił do domu dziecka, a 16 - letni wówczas Paweł radził sobie sam. Wyszedł na ludzi, dorobił się, zadbał o lepszą przyszłość, tymczasem jego brat wybrał drogę przestępstwa i trafił do zakładu poprawczego.
Dopiero teraz Paweł oświadcza Magdzie, że zostaną tu na dłużej, bo ma kłopoty i musi się ukrywać. Kiedy jedzie po zakupy, jego dziewczyna szybko przekonuje się, że nie jest w domu sama. Spotkanie oko w oko z groźnie wyglądającym, ogolonym na łyso typem napawa ją trwogą. Okazuje się, że tajemniczym nieznajomym jest Piotrek, który uciekł z zakładu karnego. Ścigany przez policję zadekował się w opuszczonej posiadłości stryja. Ostatni raz widział się z Pawłem przed czterema laty, poróżnili się wtedy. Od tamtej pory starszy brat nie chce znać Piotrka.
Po powrocie z zakupów Paweł otwarcie demonstruje swoje niezadowolenie ze spotkania z bratem, każe mu się wynosić. Magda próbuje naprawić zerwane więzi, zależy jej, by bracia się pogodzili. Nadzieja na zażegnanie rodzinnego konfliktu i uratowanie, skądinąd wrażliwego, Piotrka pryśnie jednak wraz z pojawieniem się jego koleżków.
Ale najpierw rano dom atakuje dwóch uzbrojonych policjantów, którzy poszukują Piotrka podejrzanego o zamordowanie starszej kobiety. Paweł kryje brata, oświadczając funkcjonariuszom, że jest tu tylko z narzeczoną. Jeszcze nie wie, że chroniąc go ściąga na siebie i Magdę nieszczęście. Pozornie bezpieczna kryjówka w domu stryja staje się niebawem pułapką. W tym odludnym miejscu niespodziewanie pojawiają się bowiem odrażający koleżkowie Piotrka, których również ściga policja. Wraz z ich wtargnięciem następuje gwałtowny zwrot sytuacji. W grupie Piotr czuje się pewniej, może wreszcie wziąć odwet na starszym bracie, którego zawsze oskarżał o swoje życiowe porażki. Rozpoczyna się okrutna i niebezpieczna gra, w której nie respektuje się żadnych reguł. Ofiarami tej nierównej rozgrywki stają się Paweł i Magda. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

GNIEW w internecie

2024.06.06 02:40:06
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.