Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POKÓJ 107

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Premiera:
  1997. 05. 31
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 26 min

Akcja serialu toczy się w środowisku studentów warszawskich uczelni, mieszkających w akademiku. Ich życie upływa wśród typowych studenckich problemów związanych z sesjami, egzaminami, szczególnie wymagającymi wykładowcami. Ale nie mniej niż nauka studenckie głowy zaprząta wieczny brak pieniędzy, niespodziewane wizyty rodziców, kłopoty z poderwaniem upatrzonej dziewczyny czy zorganizowaniem kolejnej "imprezki". Całość twórcy serialu ujęli w lekką i zabawną formę, a głównym bohaterem swej opowieści uczynili Irka, świeżo upieczonego studenta wydziału historii, który przyjeżdża do stolicy z Sokółki na Białostocczyźnie. Na miejscu rychło przekonuje się, jak naiwne i dalekie od rzeczywistości były jego wyobrażenia o studenckim życiu. Ale z pomocą kolegów, którzy wprowadzają go w ten obcy świat, Irek staje się w ciągu kilku miesięcy pełnoprawnym członkiem akademikowej społeczności.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WALET (1)

 • Odcinek serialu
 • Premiera:
  1997. 05. 03
 • 26 min

Z początkiem roku akademickiego Irek pełen zapału przjeżdża, do Warszawy. Tu jednak czekają go pierwsze niemiłe niespodzianki. Ponieważ zawieruszyło się gdzieś jego skierowanie do akademika, chłopak musi na własną rękę szukać sobie dachu nad głową. Lokatorzy pokoju 107 litościwie przygarniają przybysza. W trakcie zwiedzania akademika nieszczęsny "walet" doznaje szoku, widząc jak naprawdę się tam żyje. Zamiast książek po kątach walają się butelki, zamiast nauki trwa nieustająca balanga. Po korytarzach biegają dziewczyny odziane jedynie w ręczniki, wesołkowaci piromani i Murzyni w afrykańskich strojach ludowych. Irek z przerażeniem myśli, jak w takich warunkach przyjdzie mu się uczyć.

MARZENA (2)

 • Odcinek serialu
 • ok. 26 min

Irek nie wytrzymuje natłoku wrażeń i tempa przyśpieszonej lekcji studenckiego życia. Postanawia wynająć sobie pokój na mieście. Szukając taniego lokum trafia do praskiej meliny. Tymczasem w akademiku zjawia się z nie zapowiedzianą wizytą siostra Irka, Marzena. Rysiek, gospodarz pokoju 107, jest pod wrażeniem jej urody, ale Marzena pozostaje obojętna na jego zaloty. Gdy Irek długo nie wraca, oboje wyruszają na jego poszukiwanie. Ich pomoc okazuje się bardzo potrzebna Irkowi, który - wzięty pomyłkowo za wysłannika wołomińskiej mafii - wpada w niemałe kłopoty.

KAŚKA (3)

 • Odcinek serialu
 • 25 min

Kaśka, dziewczyna mieszkającego w akademiku Murzyna Ebuke, jest w ciąży. Ebuke nie chce jednak uznać potomka, twierdząc, że w czasie, gdy prawdopodobnie nastąpiło poczęcie, przebywał w Afryce. Uczynny Irek pragnie pomóc koleżance i znaleźć zastępczego tatusia dla jej dziecka. Do poszukiwań odpowiedniego kandydata włącza się Rysiek i wspólnymi siłami udaje im się wmówić ojcostwo Kaśkowej "sieroty" Grześkowi, żonatemu studentowi, ojcu udanej pary brzdąców. Tymczasem przyszła matka, niezbyt fortunnie pocieszana przez koleżanki, wpada w coraz większą rozpacz. Również Ebuke przeżywa rozterki, nie mogąc się zdecydować, czy zaakceptować dziecko. W końcu bohatersko postanawia stawić czoło trudnej sytuacji. Na szczęście okazuje się, że Kaśka w ciąży nie jest.

BESTSELLER (4)

 • Odcinek serialu
 • 27 min

Jacek, jeden z mieszkańców pokoju 107, postanawia szybko zdobyć fortunę. Zapożycza się u wszystkich mieszkańców akademika, aby zagrać na giełdzie. Kiedy jego wyliczenia nie sprawdzają się i zamiast spodziewanej hossy następuje poważny spadek notowań, zadłużonemu po uszy Jackowi pozostaje tylko jedno honorowe wyjście z sytuacji: samobójstwo. Na oczach przerażonych współmieszkańców z akademika chłopak usiłuje różnymi sposobami skończyć ze sobą. Ale zarówno pętle ze sznura, żyletki, jak i rozkręcany gaz czy skoki z dachu nie przynoszą rezultatu. Widząc nieskuteczność jego prób, koledzy namawiają Jacka, aby dał temu spokój i pomyślał raczej o zwrocie pożyczek. Ku zaskoczeniu wszystkich Jacek zdobywa fortunę udowadniając, że doświadczenia niedoszłego samobójcy też mogą stanowić niezły kapitał.

OPIEKUNKA DO DZIECKA (5)

 • Odcinek serialu

Akademikowe małżeństwo: Zośka i Grzesiek, prowadzą tajemnicze przygotowania. Ona nosi go po schodach na barana, on uczy się robić żonie makijaż. Tajemnicę odkrywa Ebuke: studencka rodzina, z braku pieniędzy na życie, postanawia spróbować szczęścia i wziąć udział w teleturnieju "Czar par". Nie wiedzą jednak, co zrobić z dziećmi podczas telewizyjnych występów. Od czasu, gdy mały Krzyś ugryzł Kubę w rękę i zrzucił na Irka ciężką walizkę, nie ma chętnych do opieki nad nimi. Wszyscy okazują się wyjątkowo zajęci. Jedynym, któremu nie udaje się wymigać od koleżeńskiej pomocy, jest Ebuke. Postawiony wobec tak trudnego zadania, chłopak postanawia zająć się dziećmi "po afrykańsku": urządza im polowanie na słonie i tańce nad ogniskiem na dywanie. Po powrocie do domu Zośka i Grzesiek nie poznają dzieci i swego pokoju.

EGZAMIN (6)

 • Odcinek serialu
 • 25 min

Irek zdaje roczny egzamin z historii u profesora Wrzeszcza będącego postrachem wszystkich studentów. Tymczasem w akademiku trwa remont: robotnicy, którzy kują ściany, skutecznie przeszkadzają studentom w nauce. Co gorsza, przekuwają się nawet pod damskie prysznice. W obronie kąpiącej się tam Bożeny staje Jacek. Między nim a brygadą remontową dochodzi do poważnego konfliktu. Po stronie Jacka stają lokatorzy pokoju 107 i sąsiednich, a także akademikowy piroman Pankracy. Groźną sytuację rozładowuje szczęśliwy po zdanym egzaminie Irek, który w przywódcy grupy robotników rozpoznaje swego stryja z Sokółki.

KUFEL (7)

 • Odcinek serialu
 • 27 min

Koleżanki z akademika zapraszają Jacka na chińską kolację. Chłopak przyjmuje zaproszenie, choć nie lubi kulinarnych eksperymentów i słyszał już kiedyś, jakie to "obrzydlistwa" jadają Chińczycy. Kiedy widzi, jak Ela wciąga do kuchni opornego psa wpada w przerażenie i postanawia wraz z kolegami uratować biedne zwierzę przed męczeńską śmiercią. Wcześniej jednak znajduje zwierzaka kierownik akademika. spierając się stosownymi przepisami rekwiruje psa, zamierzając oddać go do hycla. Na razie zamyka czworonoga w swoim gabinecie. Podczas kolacji Jacek nie może przełknąć ani kęsa, przekonany, że zniknięcie psa ma swoją "kulinarną" przyczynę. Tymczasem do gabinetu kierownika włamują się złodzieje.

SZKOŁA UCZUĆ (8)

 • Odcinek serialu
 • 28 min

Jacek i Rysiek, dwaj mieszkańcy pokoju 107, postanawiają zabrać Irka na dyskotekę. Wcześniej jednak próbują go nauczyć różnych sposobów podrywania dziewczyn. Mimo szczerych chęci Irek nie wykazuje wielkich postępów. Gdy w akademiku pojawia się piękna dziewczyna z plakatu zdobiącego drzwi pokoju 107, temperatura rośnie. Wszyscy młodzieńcy już widzą się u boku ślicznotki z reklamowego zdjęcia. Irek nie próbuje nawet marzyć o spotkaniu z nią, gdyż jako nowicjusz zostaje wysłany na podbój dziewczyn "z drugiej ligi". Nawet i tam nie odnosi sukcesów. Żadna z pań nie wykazuje większego zainteresowania Irkiem pozującym kolejno na znudzonego męża, uduchowionego poetę i luzackiego rockersa. Gdy załamany serią niepowodzeń zaszywa się w kącie, dosiada się do niego dziewczyna z plakatu, Anka. Ku zaskoczeniu "fachowców od podrywu" koleżeńska, sympatyczna rozmowa obojga kończy się w pokoju dziewczyny.

UTRACJUSZ (9)

 • Odcinek serialu
 • 26 min

Zakochany po uszy Irek umawia się z Anką w kinie. Gdy uszczęśliwiony przygotowuje się do spotkania, goniec omyłkowo przynosi do pokoju 107 wielki bukiet róż. Zdesperowany chłopak zapożycza się w całym akademiku, aby przebić rywala i zaprosić Ankę do wykwintnej restauracji. Udając przed nią światowca, po raz drugi wychodzi na błazna. Anka zamierza zerwać z utracjuszem.

SIŁA SSANIA (10)

 • Odcinek serialu
 • 28 min

Irka gnębią długi, które musi spłacić jak najszybciej, zostaje więc akwizytorem froterko - odkurzacza Beta 300. Ma nadzieję zarobić trochę grosza, ale gorzko sie rozczarowuje. Wciąż nie znajduje nabywców drogiego sprzętu. Gdy smętnie siedzi na schodach medytując o swym pechowym lesie, najeżdża na niego samochodem Rafał - reżyser reklamówek, niszcząc mu Betę 300. Za uzyskane odszkodowanie Irek oddaje długi, Anka zaś zaprasza go na pojednawczą kolację.

2023.01.18 01:54:32
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.