Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SYTUACJE RODZINNE

 • Cykl fabularny

Nagrody
schowaj

 • 1978
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Wyróżnienie

BEZPOŚREDNIE POŁĄCZENIE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1979
 • Premiera:
  1979. 10. 26
 • Barwny, 49 min

  Lokacje: Łódź (róg Piotrkowskiej i Tuwima).

Kolejną kłótnię małżeńską Marka i Haliny, w której padają deklaracje rozwodowe - przerywa telefon. Bardzo słabym głosem kobieta wzywa pomocy. Halina przekonana, że to jej matka mieszkająca w Łodzi zapadła na kolejny atak serca - jedzie natychmiast do niej z Warszawy. Marek organizuje telefonicznie pomoc rodziny z Łodzi. Okazuje się jednak, że alarm był fałszywy - matka jest zdrowa. Ale tajemniczy telefon odzywa się ponownie. Marek podejmuje przeróżne starania, aby przyjść chorej kobiecie z pomocą. Zaniepokojeni sygnałem telefonicznym świadczącym o odłożeniu słuchawki przez ich znajomą, imienniczkę Haliny, i jej milczeniem - dostają się siłą do jej mieszkania. I tym razem na szczęście alarm okazuje się fałszywy. Wydarzenia tej nocy uprzytomniły bohaterom filmu potrzebę dalszego wspólnego życia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:20:23
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor