Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSPÓŁCZESNA NOWELA POLSKA

 • Cykl fabularny

PIWO

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1965
 • Premiera:
  1965. 11. 24
 • Czarno-biały, 679 m, 24 min
  Lokacje: Piotrków Trybunalski.

Analiza postawy człowieka, jego zachowania się w obliczu grożącego niebezpieczeństwa.
Akcja filmu toczy się tuż po wojnie. Jej miejscem jest mała stacyjka na Ziemiach Odzyskanych. W dworcowej poczekalni przy piwie rozmawia dwóch młodych mężczyzn, z których jeden opowiada drugiemu zdarzenie z własnego życia, do którego doszło podczas okupacji, przed trzema laty, w tej samej poczekalni. Pewnego dnia młody człowiek wyszedł na spotkanie matce, która wiozła żywność do domu. Po przyjeździe pociągu, podczas obławy na pasażerów, stał się świadkiem spoliczkowania własnej matki przez hitlerowca, biernie obserwując całe zdarzenie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PIWO
Opowiadanie
AutorTadeusz Różewicz
2022.05.21 07:20:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency