Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

VOYAGE EN POLOGNE

  • Tytuł polski: PODRÓŻ DO POLSKI
  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska, Francja
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 86 min

Dwudziestoletnia Laura zakochuje się pierwszą, gorącą miłością w żonatym mężczyźnie, ojcu dwójki dzieci. Jej matka Jeanne nie wierzy w pomyślną przyszłość takiego związku. Chce uchronić córkę przed cierpieniem i rozczarowaniem, które kiedyś stały się jej udziałem. Przed laty Jeanne, młoda pianistka, zakochała się bowiem w przystojnym Polaku Malinowskim, lecz ten niebawem ją porzucił. Owocem ich krótkiego małżeństwa jest Laura. Od tamtego czasu Jeanne nie zdołała jednak przełamać swej nieufności do mężczyzn i niewiary w prawdziwą miłość. W tajemnicy przed córką spotyka się więc z jej ukochanym Antoinem i zmusza go do napisania listu zrywającego dotychczasową znajomość. Otrzymawszy list zrozpaczona Laura próbuje popełnić samobójstwo. Odratowana przez lekarzy, nie potrafi wyjść z załamania psychicznego. Widząc przy jej łóżku zdjęcie ojca zrobione przed laty w Zakopanem Jeanne wpada na pomysł, by zabrać córkę do Polski, gdzie nigdy jeszcze nie była. Obie panie przyjeżdżają niebawem do Zakopanego. W luksusowym hotelu "Krokus" poznają instruktora narciarskiego Krzysztofa i pianistę Jana, grającego "do kotleta" w hotelowej restauracji. Krzysztof bezskutecznie zaleca się do Laury. Ani wspólne wypady na narty, ani wieczorne dyskoteki nie potrafią oderwać dziewczyny od myśli o Antoin. Znacznie pomyślniej rozwija się znajomość Jeanne z Janem. Mimo dużej różnicy wieku i rezerwy Jeanne wobec mężczyzn, oboje znajdują wiele wspólnych tematów. Niebawem do zainteresowań muzycznych dołącza się wzajemna fizyczna fascynacja. Film zrealizowała francuska telewizja publiczna France 2 we współpracy z polskimi producentami. Na planie spotkali się też polscy i francuscy aktorzy. W roli matki wystąpiła rzadko oglądana na naszych ekranach aktorka i producentka filmowa rosyjskiego pochodzenia Macha Meril, znana m.in. z filmu Jeana-Luca Godarda "Kobieta zamężna" czy "Tych i tamtych" Claude'a Leloucha. Partnerują jej Jacek Borkowski jako Jan i Piotr Polk w roli Krzysztofa, których ekranową ekspresję dość skutecznie ogranicza bariera językowa - film powstał we francuskiej wersji językowej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:50:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego