Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PREKU EZEROTO

 • Tytuł alternatywny: POPRZEZ JEZIORO
 • Tytuł alternatywny: ACROSS THE LAKE
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Macedonia
 • Rok produkcji:
  1997
 • Język:
  macedoński
 • Barwny, 90 min

Macedończyk Konstantyn i Albanka Elena poznają się po drugiej wojnie. Łączy ich gorące uczucie, planują wspólną przyszłość. Nagle jednak w ich życie wkracza polityka i przekreśla szanse szczęścia we dwoje. Granica macedońsko - albańska zostaje zamknięta, a kochankowie rozdzieleni. Konstantyn próbuje za wszelką cenę przedostać się do ukochanej, ale złapany - pada ofarą oskarżenia o szpiegostwo. Trafia do więzienia, w którym spędza kilka lat. Wreszcie udaje mu się uciec - przez jezioro - do Eleny. Biorą cichy ślub, ale radość nie trwa długo. Jak się okazuje, mężczyzna był cały czas śledzony, w pewnym momencie zostaje więc ujęty i tym razem uznany za wroga komunizmu. Wychodzi z więzienia dopiero po 15 latach. Przez ten czas wiele sie zmieniło. Granice obu krajów znowu są otwarte. Konstantyn może teraz normalnie żyć ze swą żoną i prawie już dorosłą córką. Są razem. Wyjeżdżają z Albanii do ojczyzny Konstantyna - ukochanej Macedonii.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:50:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency