Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PTASZKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Premiera:
  1996. 11. 01
 • Barwny, 72 min

Film opowiada o mieszkającym w małym mieście samotnym ojcu, pracującym fizycznie i niezbyt zaradnym oraz o trójce jego dzieci. Matka zmarła przy porodzie, najmłodsza, czteroletnia dziewczynka nie rozwija się normalnie. Kiedy zabrakło także babci, filaru domowego życia, Kazimierz Lipecki i dwójka jego starszych dzieci, trzynastoletni Łukasz i jedenastoletnia Ula, podejmują rozpaczliwą walkę w obronie prostych, nadrzędnych wartości - wzajemnej miłości i więzi rodzinnej. Największym problemem jest opieka nad chorą Ptaszką. Otoczenie - sąsiedzi, znajomi, tzw. "czynniki społeczne" - ograniczone zainteresowanie sprowadzają do rady: zakład opiekuńczy. Rozwiązanie dla Lipeckich nie do przyjęcia. Nie chcą rozstać się z Ptaszką i cała trójka szuka sposobów ratunku. Ze szlakami Łukasza skrzyżują się ścieżki 18-letniej Marii, samotnej i borykającej się z własnym, niełatwym życiorysem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:19:35
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl