Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHŁÓD

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2023
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Czarno-biały, 11 min

Starszy mężczyzna jest zaatakowany we własnym domu przez skrajnie prawicową grupę. Początkowo przypadkowy atak okazuje się być zaplanowaną akcją – starszego mężczyznę oraz dowodzącego grupy Andrzeja łączy wspólna przeszłość. Film opowiada o zemście i moralnie szarych strefach, które się z nią wiążą. Czy krzywda wyrządzona przez ojca w dzieciństwie może usprawiedliwić skrajne działanie Andrzeja?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2023
  Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)-"Frapa" w kategorii: Fabuła
  za "podkreślenie, jak ważne i potrzebne jest wybaczenie, nawet w sytuacji i przestrzeni, w której wszystko wydaje się stracone. Za operowanie tajemnicą, która trzyma widza w napięciu, czyniąc z niego poszukiwacza. Za historię, która rzuca światło na to, co znaczy być dobrym człowiekiem i mimo krzywd i traum daje nadzieję na przerwanie kręgu przemocy"
 • 2023
  Neapol (Premio Fausto Rossano)-Nagroda za najlepszy film studencki
 • 2023
  Kędzierzyn-Koźle (Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia "Publicystyka")-I Nagroda
  w kategorii filmów studenckich
2024.06.06 05:36:06
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.