Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FIGURANT

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2023
 • Barwny, 112 min

  Lokacje: Warszawa, Kraków, Zakopane.

Psychologiczny portret Budnego – esbeka, który przez dwadzieścia lat inwigilował Karola Wojtyłę. Między mężczyzną a nieświadomym jego istnienia biskupem (nigdy nie stanęli ze sobą twarzą w twarz) rodzi się szczególna więź: jednostronna, obsesyjna i patologiczna.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2023
  Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków")-I Nagroda
  w kategorii: Filmy fabularne
  za film "który stanowi niezwykle prawdziwy , nie tylko w sensie realiów historycznych ale także na płaszczyźnie psychologicznej, obraz zła przenikającego totalitarny, ateistyczny system komunistyczny w Polsce . Choć dla niektórych może wydać się to kontrowersyjne , film pokazuje człowieka tego zbrodniczego systemu- funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa, nad którym osąd moralny musi być jednoznacznie negatywny, jako jednak pełnowymiarowego człowieka , w którym gdzieś, mimo całego zła którego jest sprawcą, tli się również iskierka sumienia- głosu Boga w duszy każdego człowieka, nawet gdyby był zbrodniarzem. Daje to filmowi pewną intelektualną i moralną , a może nawet metafizyczną głębię. Film jednocześnie zrealizowany jest bardzo profesjonalnie, ze sprawnie poprowadzoną narracją , dobrą dramaturgią i kreacjami aktorskimi i wszystkim tym, co składa się na profesjonalnie zrealizowany film"
 • 2023
  Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego
  Nominacja
 • 2023
  Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino)-Wyróżnienie Specjalne
 • 2023
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda "Society Humanitarian Award"
 • 2024
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza charakteryzacja
 • 2024
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza muzyka
 • 2024
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy dźwięk

FIGURANT w internecie

2024.02.09 00:48:18
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.