Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DIALOG O NARODZENIU

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2022. 12. 24
 • Barwny, 31 min

"Dialog o Narodzeniu" jest spektaklem zamykającym projekt Pracowni Staropolskiej, której celem nadrzędnym było przybliżenie widzom tekstów staropolskich i udowodnienie, że dziś pozostają one równie aktualne jak w czasach ich powstawania.
Sama historia przedstawiona w przedstawieniu jest wszystkim doskonale znana: oto Józef i ciężarna Maryja zmierzają do miasta Betlejem. Na miejscu okazuje się, że w gospodach jest pełno, a rozwiązanie się zbliża. Józef i Maryja coraz rozpaczliwiej szukają więc noclegu. Jedni przyjmują parę chłodno, inni z ufnością w sercach.
Spektakl odnosi się do ponadczasowego toposu lęku przed obcym, żywego od Księgi Wyjścia aż do dziś. Twórcy spektaklu nie odpowiadają na pytanie, która z postaw jest właściwa, ukazują je tylko, pozostawiając widzom rozważania, gdzie umiejscawiają siebie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2023
  Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za reżyserię
 • 2023
  Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za muzykę
 • 2023
  Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za kostiumy
 • 2023
  Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za zdjęcia
2023.06.21 00:24:52
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.