Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZY WIESZ, KTO MIESZKA POD ÓSEMKĄ

Podobno w chwili ostatecznego odejścia człowiekowi wyświetla się krótki film przedstawiający najważniejsze momenty z jego życia. Ale kto wybiera ujęcia i kto montuje ten film? To pytanie stanowi punkt wyjścia do surrealistycznej przypowieści Szymona Jachimka o… śmierci. Kilkuwątkowa historia dotyczy kilkorga mieszkańców z jednego piętra w apartamentowcu. Jednak z czasem staje się jasne, że nie wszystkie postaci są z tej samej rzeczywistości, z tego samego świata. Opowiadając tę historię, reżyser czyni - z przymrużeniem oka - wyraźne aluzje do różnych konwencji filmowych: absurdalnej komedii, melodramatu, thrillera, filmu grozy. Poza wszystkim jest to bowiem także opowieść autotematyczna, czyli rzecz o robieniu filmu.
Sztuka zdobyła I nagrodę w konkursie Stowarzyszenia ZAiKS i WFDiF na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI w grudniu 2021 roku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZY WIESZ, KTO MIESZKA POD ÓSEMKĄ?
AutorSzymon Jachimek

Varia
pokaż

2022.11.17 00:37:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman